Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Několik zásad, aby novoroční hubnutí nedopadlo jako každý rok

Několik zásad, aby novoroční hubnutí nedopadlo jako každý rok

26.12.2018 - redakce Babinet.cz

Nový rok – se pro většinu z nás ponese ve znamení boje s nově nabytými tukovými polštáři a spoustou předsevzetí do nového roku. Předsevzetí je výborné si podržet po celý rok, ale co s těmi kily?

Lehce získaná kila se opravdu na začátku nového roku shazují obtížně. Tělo si totiž za to velmi krátké vánoční období rychle zvyklo na dostatek jídla a nadmíru sladkostí, které konkrétně v tomto období ztělesňuje cukroví. Pokud vám tedy doma zbylo cukroví, neváhejte s ním „zacvičit“ a věnujte ho třeba svým podvyživeným kamarádkám, kterým jistě nějaká ta „kilča“ navíc neuškodí.

Pár základních zásad, které je potřeba dodržet, aby vaše novoroční hubnutí nedopadlo jako každý rok:

1/ Stanovte si reálný cíl, kterého jste schopni dosáhnout během měsíce a půl. Bez správnosti svého počínání se do hubnutí ani nepouštějte!!

2/ Den začněte pořádnou snídaní, která vám dodá energii do 10 hodiny. Zvolit si můžete z celé řady produktů, a protože ráno se může náš jazýček hýčkat, dejte si něco, co nejen dobře chutná, ale zároveň obsahuje dostatek sacharidů, které tvoří jeden z hlavních zdrojů energie.

3/ Jezte 5x denně a jídelníček si sestavte dopředu, ne až ve chvíli hladu, kdy sníte, na co přijdete.

4/ Dbejte na vyváženost jídelníčku. Měl by obsahovat – sacharidy, bílkoviny i tuky, které jsou u většiny z nás v období diet zavrhovány.

5/Dodržujte dostatečný příjem tekutin – člověk by měl vždy vypít 0,4 l / na 10 kg své váhy.

6/ A hlavně – nebudeme si nic nalhávat, bez pohybu to prostě nejde. Nabídka sportovních center je natolik široká, že si dnes již vybere každý.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip