Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Geniální dárek, kterým zachráníte nákupy na poslední chvíli

Geniální dárek, kterým zachráníte nákupy na poslední chvíli

20.12.2018 - redakce Babinet.cz

Vánoce jsou doslova za rohem, děti už pomalu vyhlíží Ježíška a vy stále přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte své blízké? Co jim darovat něco chytrého a zároveň stylového? Možná byste tyto vlastnosti nečekali u kartáčku, ale věřte, že i kartáčky prošly vývojem, který stojí za pozornost! A mezi elektrickými kartáčky vyberete dárek opravdu pro každého!

Čištění zubů možná máme už odmala spojené s něčím, co se musí a co nás jen a jen zdržuje. Pokroky se ale dějí i v péči o ústní dutinu a čištění zubů je tak nejen efektivnější, ale bude vás také bavit! Zubní lékaři se shodnou, že elektrické kartáčky čistí lépe než kartáčky manuální. Víte, ale jaké různé vychytávky nabízejí?

Holčičí záležitost

Máte také snahu si zuby pořádně vydrhnout ve víře, že tak odstraníte nežádoucí zabarvení a zuby také lépe vyčistíte? Tímto zářivého úsměvu nedocílíte, naopak si můžete přivodit nepříjemnosti, jako jsou poškozená sklovina nebo ustupování dásní. Vybírejte si proto kartáčky, které se postarají i o vaše dásně. Nejnovější technologii na ochranu dásní představuje technologie Gum Guard. V kombinaci se správným používáním zubního kartáčku se tak nemusíte bát odřených a odhalených krčků. Technologie Gum Guard vás upozorní, jakmile budete na zuby a dásně vyvíjet přílišný tlak, ať už v podobě zpomalení pohybu hlavice kartáčku nebo změnou zabarvení kartáčku. Tato revoluční technologie navíc dokáže odhalit problémy s dásněmi, které bychom jinak třeba ani nepocítili. O zuby i dásně tak bude postaráno jako od profesionála!

Máte ve svém okolí nějakou kamarádku nebo třeba maminku či sestru, která by měla ráda zuby jako perličky, ale nechce se vzdát kávy nebo červeného vína? Případně by ocenila režim na citlivé zuby? Ty nejmodernější elektrické kartáčky dokáží zajistit péči na míru všem potřebám! Například kartáček Oral-B Genius 10000, navržený exkluzivně pro ženy v romantické barvě Orchid Purple nebo pak také v barvách Rose Gold a White, nabízí dokonce 6 čisticích režimů. Navíc díky kulaté kartáčové hlavě dokáže vyčistit i hůře přístupná místa, jako jsou třeba stoličky. Zároveň je možné si vybrat speciální hlavy na bělení zubů nebo třeba jemné hlavy na citlivé zuby a dásně. Díky unikátní 3D technologii čištění jsou navíc zuby již po prvním použití viditelně hladší a bělejší!

Nejen na cestách pak jistě potěší designové pouzdro, které dokáže nabít třeba i smartphone. Zejména dámy si pak rády vyladí kartáček podle svého, že?  Některé kartáčky mají zabudovaný vícebarevný 360° světelný systém s možností individuálního nastavení. Je možné vybírat mezi 12 různými barvami a přizpůsobit je třeba podle nálady nebo outfitu. Čištění zubů se tak stává ještě příjemnějším zážitkem!

Kartáček jako pro Jamese Bonda

Myslíte, že pod stromečkem kartáčkem muže neohromíte? Nejnovější generace elektrických kartáčků jsou pokladem pro ty, kteří mají v oblibě technologické vychytávky tam, kde byste je nečekali.

V současné době existují na trhu kartáčky, které je možné pomocí aplikace spárovat s chytrým telefonem. Péče o ústní dutinu se tak stává spíše zážitkem než nudnou rutinou. A co tyto aplikace umí? Například aplikace Oral-B díky funkci detekce polohy zajistí rovnoměrné čištění zubů. Aplikace navíc informuje o místech, která nebyla dostatečně vyčištěná, případně o místech, na která byl vyvinutý nadměrný tlak. V aplikaci je možné sledovat vlastní zlepšení, kterého pravidelným čištěním docílíte. V rámci aplikace Oral-B je navíc možné konfigurovat další aplikace, jako je například Twitter. Zároveň pokaždé, když si čistíte zuby, zobrazují se v aplikaci ty nejdůležitější zprávy, fotky a videa dne. Péče o ústní dutinu tak rychle uteče a vy budete mít zároveň přehled o tom, co je nového!

Péče i o ty nejmenší zoubky

Správné návyky čištění zubů bychom měli učit děti již od útlého věku. I když v dobré víře dohlížíte na to, aby si vaše děti zoubky čistily pravidelně, je potřeba myslet také na správnou techniku čištění. Správné návyky dětem pomohou vyhnout se nepříjemnostem, jako jsou zubní kazy či častější návštěvy zubního lékaře.

V péči o zoubky by se mělo začínat s manuálními kartáčky, ale ve třech letech se může přejít na elektrický zubní kartáček, se kterým bude čištěním zubů zábavnější a zároveň efektivnější. Děti mají zoubky i dásně citlivější, proto by kartáček měl mít měkčí štětiny. Stejně tak jsou kartáčkové hlavy menší, aby se s nimi dalo lépe manévrovat v dětských ústech. Kartáčky určené speciálně dětem mají také obvykle menší výkon. Dětský kartáček by měl mít dvouminutový časovač.

Zábavnější čištění zoubků zajistí například úžasná aplikace Disney Magic Timer. Díky této aplikaci bude pro děti čištění zoubků zábava! Dětské elektrické kartáčky jsou také k dostání v pestrých barvách s motivy oblíbených hrdinů ©Disney. Kartáček se tak v podání Oral-B stává spíše chytrou hračkou, která zároveň dokáže zajistit tu nejlepší možnou péči i o ty nejmenší zoubky.

Od 10 až 12 let už mohou děti začít používat elektrické kartáčky pro dospělé. V takovém případě se doporučuje sáhnout po jemné hlavici pro citlivé zuby, která usnadní přechod z dětského elektrického kartáčku. Některé značky však nabízejí i atraktivní varianty elektrických kartáčků pro teenagery.

Zažijte změnu v péči o ústní dutinu! S tím správným kartáčkem pro vás, ale i pro vaše blízké, bude péče o ústa příjemným zážitkem. Proč ho nedopřát pod stromeček celé rodině? Se zdravým úsměvem darujete také zdraví, sebevědomí a pocit pohody. A to není málo J Rozhodně je to víc, než bychom od kartáčku očekávali. Tento malý pomocník bude všechny bavit!

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip