Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jaké škrabadlo vybrat?

Jaké škrabadlo vybrat?

10.12.2018 - redakce Babinet.cz

Kočky, které jsou uzavřené uvnitř, chtějí mít něco, kde si budou moci brousit své drápky. Dorůstají jím celý život, a tak je nevyhnutné, aby je o něco nabrousili. Když jim neposkytnete škrabadlo, mohou si ho najíst v jiné podobě, například ve formě křesla, záclon a podobně. Určitě nechcete mít poškozený nábytek. Jak vybrat to správné škrabadlo pro kočky?

Škrabadla můžeme rozdělit na několik druhú. Prvním z nich, jsou závěsná škrabadla. Pokud nemáte místo pro umístění a nechcete aby škrabadlo překáželo, je tento druh skvělou volbou. Jednoduše ho zavěsíte kamkoliv tak, aby sahalo až na zemi.

Nástěnná škrabadla jsou snadno skladná a můžete je umístit kamkoliv na stěnu. Nejlepší místo je právě to, kde se kočka pohybuje nejčastěji.

Škrabadla s hračkami.

Existují různá škrabadla s míčkem, nebo jinou hračkou různých typu. Vaše mačka zažije skvělou zábavu a nebude se nudit, i když budete celý den mimo bytu.

Nejdražší typy bývají většinou celé sestavy s boudičkou. Jedná se o větší komplex, který bude vaše mačka milovat. Pokud chováte více koček, takový komplex najde určitě u vás doma uplatnění.

Škrabadla bývají s různých materiálů. Některé vydrží více, jiné méně. Je lepší investovat do kvalitnějšího škrabadla, které vám vydrží roky. Oceníte to vy, i vaše mačka, která si škrabadlo nebude moct vynachválit.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip