Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Povídání o knize: Odhalte Tisíc tváří Kristána

Povídání o knize: Odhalte Tisíc tváří Kristána

30.11.2018 - redakce Babinet.cz

Všichni známe Oldřicha Nového v jeho nejslavnější roli jako okouzlujícího džentlmena Kristiána, který rozdává šarm a úsměvy v nočním baru Orient. Jaký ale ve skutečnosti vedl život? O co všechno musel bojovat? Jaká tajemství pečlivě skrýval? A byl vůbec někdo, komu se svěřoval? Oblíbená autorka Blanka Kovaříková se pokouší s pomocí pamětníků, příbuzných a různých dokumentů přiblížit méně známé tváře jednoho z největších českých herců 20. století.  Knížka s množstvím unikátních fotografií vychází v předvečer 120. výročí jeho narození, které si připomeneme v roce 2019. Kniha s názvem Tisíc tváří Kristiána je skvělým dárkem pod stromeček pro ty, co ho obdivovali ale i pro ty,kteří ho možná i objeví.

Oldřich Nový měl mezi našimi prvorepublikovými hvězdami mimořádné postavení. Představoval symbol vytříbeného vkusu a společenského bontonu. Skvělý divadelní herec, zpěvák, tanečník i režisér, to snad netřeba ani připomínat. Ve filmu byl často obsazován do rolí milovníků, i když klasickým krasavcem rozhodně nebyl! Stejně znamenitě ale hrával i průměrné a snaživé úředníčky či komorníky.

Právě vyšla knížka Tisíc tváří Kristiána, která je pokračováním mnohaletého bádání o tomto skvělém filmovém milovníkovi a vzácně charakterním člověku. Knihu vydává Nakladatelství Brána.

AUDIO rozhovor: Popovídání s autorkou knihy Blankou Kovaříkovou a herečkou  Marií Drahokoupilovou.

 

Autor: Šárka Málková

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip