Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Společné večeře prospívají dětem

Společné večeře prospívají dětem

22.11.2018 - redakce Babinet.cz

Společnou rodinnou večeři alespoň několikrát v týdnu vidí jako důležitý rodinný rituál stále dost Čechů, ale času na vaření ubývá, a tak ji často nahrazujeme, nebo vynecháváme.

Hektická doba, pozdní odchody z práce a množství různých povinností v posledních letech odsunuly společné rodinné večeře na vedlejší kolej. Alespoň trochu to změnit chce společnost Tefal svojí novou marketingovou kampaní, která připomíná důležitost pravidelných rodinných večeří a jejich kladné dopady na rodinné vazby i na zdraví dětí a dospívajících.

Společné večeře prospívají dětem

Podle výzkumu kanadské University of Montreal společné večerní rodinné stravování přispívá k tomu, že se děti dlouhodobě cítí lépe psychicky i tělesně. Výsledky zkoumání letos zveřejnil časopis Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics. Odborníci zkoumali dětí od jejich 6 let. Až jim bylo 10, srovnali skupinu, která se pravidelně účastnila společných rodinných večeří, se skupinou, kde bylo společné večerní stravování spíše výjimkou.

Společná rodinná večeře je zejména pro ty nejmenší rodinné členy opravdu velmi důležitým socializačním prvkem. Děti se při něm učí sdělovat své pocity o tom, co během dne zažily, a zároveň se také učí správnému stolování, správné přípravě jídla a vhodnému výběru potravin. Umět se zastavit v dnešní hektické době a alespoň na chvilku odsunout stranou telefony, počítače, a televize a iniciovat rodinu, aby během klidné pohodové chvíle zpracovala aktuální prožitky, je důležitý, bohužel však často opomíjený a podceňovaný, rituál, který výrazně přispívá k dobře fungujícímu šťastnému rodinnému životu,“ dodává MUDr. Silvia Bajová z Nemocnice Na Homolce.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz