Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Emancipace, aneb jak sbalit chlapa

Emancipace, aneb jak sbalit chlapa

15.11.2018 - redakce Babinet.cz

Jak bojovat proti celulitidě, jak pečovat o svou postavu, pleť, vlasy, jak se líčit ve stylu Lolity či vamp, jak se oblékat. Zkrátka jak se ze sebe udělat svůdnou sexy bombu. Doplněné radami typu: Poslouchejte s úsměvem, když muž mluví nesmysly, předstírejte veliký zájem o to, co říká. Nedávejte před muži najevo svou chytrost. Nenapomínejte je a hlavně chvalte, chvalte, a chvalte. A na závěr nechybí samozřejmě ani kuchařské recepty, aby žena věděla jaké lahůdky má podstrojovat svému drahouškovi, aby si ho udržela - podle hesla „láska prochází žaludkem“

Tyto protichůdné rady tvoří náplň většiny ženských časopisů. Emancipované feministky radí ženám, jak budovat kariéru a přitom ze sebe udělat slepici, která popře sama sebe a podlézá mužům, jen aby ulovila nějakého chlapa, nebo si ho udržela. Jakoby smyslem života ženy nebylo nic jiného, než MÍT CHLAPA.

Ano milé dámy, v rámci emancipace budujte svou kariéru a v rámci slepicizace se doma proměňte ve vzornou manželkomatku skákající okolo sporáku, pračky, dětí a manžela. V noci pak ve vášnivou dračici, která po divoké noci vyskočí z postele, uvaří snídaní, vypraví děti do školy a jde se proběhnout. Musí si totiž udržovat sexy postavu, protože jinak by se ten její otáčel za jinými i dobrou fyzickou kondičku, nezbytně nutnou pro výkon dokonalé manželkomatky budující svou kariéru.

 

Jestli vás tento návod děsí a podkopává vaše sebevědomí, protože na zvládnutí takového kolotoče byste potřebovaly další zásobu energie v podobě baterek, nepropadejte panice. Všechny výše uvedené rady jsou jen iluzí dokonalé ženy, kterou si vytvořily ony samy ve své sebemrskačské obětavosti. Mužům sice představa dokonalé ženy lichotí, ale život vedle všestíhající supermanky by vydrželo jen pár zarytých sexistů, přejících si, aby se žena po milování proměnila v basu piv a partu kamarádů. Většina mužů by si vedle supermanky připadala jako neschopný blbec, a proto by ji neocenili, ani kdyby se přetrhla a naopak na ní hledali chyby. A i kdyby byla přímo erotickým symbolem, stejně se otočí za jinou, protože se jako lovci rádi dívají na kolemjdoucí, potencionální kořist.

Také rada "chvalte, chvalte a zase chvalte", ponoukající vás, abyste svého partnera chválily pomalu i za to jaký udělal krásný bobek, protože bez pochvaly si muž nedojde sám ani na záchod, z vás dělá místo rovnocenné partnerky matku opatrovatelku, které má doma místo manžela infantilního blbečka.

 

Všichni muži však nejsou infantilní blbečci, jak se o nic s oblibou v ženských časopisech tvrdí. Pravda jsou ješitní a mají rádi pochvalu, ale všeho s mírou. Příliš častá chvála by pak ztratila svou motivační moc a když budete muže chválit i za projevy dobrého trávení, bude vás považovat za méněcennou nebo retardovanou pipku.

A tak zapomeňte na rady z ženských časopisů, nabízejících návod, jak se stát dokonalou emancipovanou pipkou a zůstaňte nohama na zemi. Když vás má muž opravdu rád, má vás rád takovou jaká jste, i s celulitidou či s kily navíc. Mnozí muži ani netuší, co to celulitida je. Když budete dělat vše podle receptu z ženských časopisů, abyste ulovila nějakého chlapa, muži vaši snahu instinktivně vycítí, a protože nemají rádi pouta, která by je hned od začátku stahovala, tak před vámi utečou i kdybyste kolem sebe šermovala sexy zbraněmi Pamely Anderson.

Klidně řekněte muži, že plácá nesmysly a nepředstírejte zájem, když vás jeho plky nezajímají. Že ho tím odradíte no a co? Podlézavým chováním k sobě přitáhnete akorát nějakého despotu, jenž má rád, když žena tančí, jak on píská, nebo narcise s nímž se nedá vydržet. Klidně před svým partnerem přiznejte, že všechno nezvládáte a požádejte ho o pomoc. Tímto krokem trumfnete všechny supermanky, protože i muži se rádi cítí potřební a užiteční, vede je k tomu jejich přirozený pud ochránce. Zkrátka buďte svá. Nenechte se zblbnou rádoby emancipačními návody. Osobitost totiž správní muži ocení, víc než pipku zobající jim z ruky.

 

autor: Hanka Formánková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Reny05
10.1.2019 20:02

Hezky napsané. Souhlasím s článkem a určitě si myslím totéž: Ženy by měly zůstat samy sebou a chovat se přirozeně. Je nesmysl něco předstírat, to je krátkozraké. S partnerem mám pěkný vztah už hodně let a neobávám se mu říct, že např. téma o fotbale mě nebaví, nerozumím tomu, ani rozumět nechci. A naopak, pokud něčemu rozumím, tak nepředstírám, že to nevím, abych se ho nedotkla, že jsem "moc chytrá". On je naštěstí dostatečně sebevědomý, vzdělaný a má rád vedle sebe rovnocennou partnerku. Myslím, že pouze nesebevědomí chlapi nesou špatně, když má jejich partnerka znalosti, které oni nemají.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip