Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Květinový horoskop pro narozené ve znamení Štíra (24.10. až 22.11.)

Květinový horoskop pro narozené ve znamení Štíra (24.10. až 22.11.)

6.11.2018 - redakce Babinet.cz

Anturie hned na první pohled působí velmi luxusním dojmem. Její takřka perfektní vzhled koresponduje s povahou jedinců narozených ve znamení Štíra, kteří se nespokojí s kompromisy a touží po dokonalosti a perfekcionalismu.

Lidé ve znamení Štíra jsou často tiší až tajnůstkářští. Když se však pro něco rozhodnou, dokáží být velmi tvrdí a nekompromisní. I anturie dává drze a pyšně najevo vědomí své krásy a výlučnosti. Vyzývavé toulce a působivě dlouhý, na konci elegantně zakroucený hrot palice, okamžitě poutají veškerou pozornost.

Tato květina byla objevena roku 1867 v deštných pralesích v Kolumbii. Když vědci přemýšleli, jak ji pojmenovat, inspirovala je právě dlouhá palice, která vyrůstala ze sytě červeného toulce a tvořila dominantu do té doby nevídaného květu. Květina nakonec dostala jméno Anthurium – „ocasnatá rostlina“.

Díky výrazným liniím a exotickému nádechu je anturie vhodná pro aranžmá, kde stejně jako Štíři ve společnosti, vždy zaujímá ústřední postavení. Pokud její nápadný toulec použijeme v jednoduché kombinaci se zelení, dosáhneme působivého kontrastu.

Nejrozšířenější jsou dnes stále červené anturie, vybírat však můžeme i z variant s bílými, růžovými, zelenými a hnědými toulci. Velmi zajímavá je například anturie ‘Safari‘, jejíž fialovohnědý toulec zdobí bílá kresba. Anturie se dají aranžovat v kombinaci s dalšími květinami i samostatně. Interiérům dodávají nádech smyslnosti a vášně, což je přibližuje právě Štírům. O těch by se jen stěží dalo tvrdit, že mají k milostným dobrodružstvím negativní postoj. Na luxus a silné prožitky si Štíři vysloveně potrpí.

Pro dlouhý život anturií se doporučuje po zakoupení seříznout ostrým nožem asi 5 cm od konce stonky a kytici vložit do vázy s čistou vodou. Výživu pro řezané květiny je vhodné použít pouze v případě, že je anturie v kombinaci s jinými květinami.

 

A jaká květina  koresponduje s povahou jedinců narozených ve znamení Střelce? Dozvíte se příště.

Horoskopy pro Vás připravila Holandská květinová kancelář


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip