Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Podzimní domácí masky pro zdravou pleť. Vyzkoušejte!

Podzimní domácí masky pro zdravou pleť. Vyzkoušejte!

30.10.2018 - redakce Babinet.cz

Podzim máme tady a den ode dne klepe na dveře s intenzivnější razancí. V posledních dnech na ně přímo neodbytně buší. Toto období je tak velmi vhodné k tomu, abyste pleť hýčkali a připravili ji na zimu. Vaše pleť vám bude nesmírné zavázána a odvděčí se vám za vaši péči zdravím, pružností, mladistvým vzezřením a příjemným sametovým filmem, který pokožku přímo halí do jemnosti. S touto péčí bude vaše pokožka na zimu perfektně připravená.

Kterou masku vybrat?

Masek, které pokožku hydratují, vyhlazují a vpravují do ní vitamíny, hloubkově regenerují a vyživují ji, těch není nikdy dost. Je pravdou, že masky na pultech obchodů nejsou zrovna levnou záležitostí a českým ženám se za tyto kosmetické perličky příliš utrácet nechce. A tak nechávají svou pleť, nejen v zimě, trpět a předčasně stárnout.

Pokud i vy patříte k těm ženám, které jen nerady sahají do peněženky kvůli maskám v líbivých obalech, připravte si tyto blahodárné zázraky v pohodlí domova a to navíc ze surovin, které máte většinou běžně po ruce. Žádný majlant na tyto domácí masky nepadne, vaše peněženka tak neutrpí přílišnou ztrátu, vaše pleť se bude tetelit blahem a vy také.  A to nejen kvůli ušetřeným korunkám.

Maska pro hloubkovou hydrataci

Budete potřebovat:

 • 1 lžíci teplého mléka
 • 1 lžíci olivového oleje
 • 3 lžíce medu
 • 1 vaječný žloutek

Do misky dejte teplé mléko. K němu přimíchejte i zbylé přísady. Vše dobře vymíchejte a pokuste se dostat hladkou pastu. Vzniklou masku naneste na celý obličej, mimo očního okolí a relaxujte. Nechte působit klidně i půl hodiny a poté omyjte obličej teplou vodou.

Maska pro rozzáření pleti

Budete potřebovat:

 • 4 žloutky
 • 3 lžíce medu
 • 1 lžička kefíru
 • 1 bílý jogurt (250 g)

Vše stačí pouze smíchat v misce. Jediný zádrhel by snad mohl spočívat v nedostatečném rozmíchání žloutků. Poté by vám šla maska hůř vymíchat dohladka a zkomplikovalo by vám to zbytečně následné nanášení. Výhoda této masky spočívá také v jejím množství. Nanesete jen tolik, kolik potřebujete a zbytek hezky vrátíte do lednice. Stačí jen vrch misky překrýt potravinářskou folií. Masku naneste na obličej, opět vynechejte oční okolí a můžete nechat působit hodinu. Poté omyjte teplou vodou.

Maska proti pnutí a zarudnutí

Budete potřebovat:

 • 3 lžíce medu
 • 3 lžičky olivového oleje
 • 4 lžičky mrkvové šťávy
 • Lžička ovesných vloček
 • 2 lžíce mléka

Vše smíchejte v plastové misce a zahřejte na minutku v mikrovlnce. Teplou masku pak naneste na pleť a nechte působit půl hodiny. Maska samozřejmě během působení vychladne, ale uvidíte sami, jak příjemný je prvotní kontakt s teplou maskou.  Po uplynutí doby působení opláchněte masku teplou vodou.

Minirada závěrem

Po omytí obličeje nikdy, nikdy, nikdy nedřete pokožku ručníkem. Obličej spíše do vláken zabořte a vysušte pleť jemným poklepáváním ručníku.

 

A jaká je vaše nejoblíbenější pleťová maska, která už neodmyslitelně patří k vaší podzimní péči o pokožku?

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip