Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Doplní vitaminy, vybělí zuby a leští baterie! 6 parádních tipů, jak doma maximálně využijete CITRÓN

Doplní vitaminy, vybělí zuby a leští baterie! 6 parádních tipů, jak doma maximálně využijete CITRÓN

28.9.2018 - redakce Babinet.cz

Citrón by vám doma určitě neměl nikdy chybět. Obzvláště teď, na začátku podzimu. Pokud chcete období chřipek přežít jakž takž bez úhony, určitě zásoby citronu doplňte. Posílíte obranyschopnost, pomůžete své imunitě a nebudete se cítit tolik unaveni. Účinky citrónu však nejsou blahodárné jen pro váš organismus. Citrón využijete i jinak.

Malý velký zázrak

Jestli jste se už párkrát rozzlobili nad tím, že vám po dvou hodinách čekání doktor poradil dát si na nastuzení čaj s citrónem, byli jste k lékaři i k citrónu trochu nespravedliví. A sebe byste ochudili o mocný lék. Ne nadarmo je citrón žlutým zázrakem.

Už malé děti poučujeme o tom, že citron je obrovským zdrojem tolik potřebného vitamínu C, který je pro imunitu zásadní. To ale zdaleka není jediným plusem pro vaše zdraví.

  • Citrónová šťáva výrazně podporuje trávení a urychluje práci střev.
  • Zlepšuje paměť.
  • Napomáhá koncentraci.
  • Osvěžuje mysl.
  • Zabraňuje zápachu v ústech.
  • Zmírňuje nevolnost.
  • Pomáhá při pálení žáhy.
  • Blahodárně působí na jaterní činnost.
  • Citron je fantastickou prevencí proti křečovým žilám.

Seznam úžasných účinků citrónů by takto mohl pokračovat do nekonečna. Avšak my pro vás dnes máme bonus navíc, který se tak úplně zdraví netýká.

Neobvyklé využití citrónu 6x jinak

1. Krásně bílé zuby

Kdo by nezatoužil po zářivě bílém úsměvu? Citronová šťáva je správnou cestou. Pokud nemáte problémy se sklovinou a citrón vás sám os obě nedráždí, přidejte pár kapek citrónové šťávy k zubní pastě, či k jedlé sodě. Poté naneste na zuby a nechte působit. Pohlídejte si však určitě čas. Nepřekračujte dobu působení delší, než minutu.

2. Pomáhá proti akné

Když cítíte, že se vám v jednom místě začíná tvořit a klubat pořádný pupínek, rychle utíkejte pro plátek citrónu. Zabráníte zčervenání a rozbolavění postiženého místa.

3. Leští baterie

Čistá koupelna bez vyleštěné baterie je tak nějak nedokonalá. Abyste nemuseli ve finále úklidu další půlhodinu leštit baterie, přizvěte na pomoc citron. Přejeďte jím nerez povrchy a máte vystaráno. Budou se blyštivě lesknout.

4. Zbaví vás bolesti hlavy

Aby se bolest hlavy nerozjela naplno, pomůže opět citrón. Z citrónové kůry a trochy teplé vody vymíchejte hutnou pastu. Pastu naneste na spánky a na čelo. Lehněte si a v klidu odpočívejte. Uvidíte, že za chvíli bude po bolesti.

5. Chrání skříň s oblečením

Když naplníte propustný sáček citrónovou kůrou a vložíte do skříně, molům se do ní určitě chtít nebude. Svěží vůně není nic, co by vyhledávali.

6. Vrací salátu čerstvost

Potřebujete servírovat lahodný salát, ale listy už svůj původně svěží vzhled vzdaly? K životu je znovu proberete citrónovou šťávou. Listy budou opět k nakousnutí.

 

A jaký je váš letitý netradiční způsob, jak využít citrón? Podělte se s ostatními v komentářích.

Napsala Bára Klímová

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Sax
28.2.2020 13:56

sezonne, tj. říjen-duben beru vitaminy multikomplex z naturevia. Je to směs všech vitaminu a tělo si z toho vezme co potřebuje

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip