Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Krásno s respektem k tradici hledí do budoucna

Krásno s respektem k tradici hledí do budoucna

30.10.2018 - redakce Babinet.cz

Tradice a moderní technologie. To jsou slova, která k sobě zdánlivě moc nepasují, ale stačí se podívat blíž a zjistíte opak. Výborným příkladem je firma MP Krásno sídlící ve Valašském Meziříčí. Její kořeny sahají do roku 1895, takže navazuje na skvělou tradici valašského řeznického a uzenářského řemesla, ale zároveň drží krok s moderními technologiemi v oboru. A zejména díky svým zaměstnancům, o které se dobře stará, patří k české špičce.

Když se v roce 1993 Karel Pilčík rozhodl začít podnikat, jeho volba byla jasná. Jako zástupce šesté generace řezníků v rodině nemohl uvažovat o ničem jiném, než že se pustí do zpracovávání masa. Koupil malou zastaralou provozovnu, jejíž význam přesahoval sotva hranice Valašského Meziříčí, a začal budovat značku Krásno. Za 25 let vytvořil z této firmy jednu z pěti největších společností svého druhu v zemi.

Krásno je rodinná firma, a to doslova. Karel Pilčík totiž vychoval další generaci řezníků – firmu mu pomáhají vést dcera a syn, kterým předává své dlouholeté zkušenosti, pokud jde o řízení firmy i o řemeslo jako takové.

Firma investovala (a dál investuje) do modernizace výroby, nicméně nejnovější technologie rozhodně „neválcují“ tradiční řemeslo a kvalitu, kterou je Krásno pověstné. Za vším stojí především zaměstnanci, kteří znají své řemeslo dokonale a stejně jako vedení firmy si zakládají na poctivě odvedené práci.

www.krasno.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip