Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  V Praze se otevírá nové Divadlo Na Maninách - láká na silné příběhy výjimečných žen a prvotřídní herecké obsazení

V Praze se otevírá nové Divadlo Na Maninách - láká na silné příběhy výjimečných žen a prvotřídní herecké obsazení

19.9.2018 - redakce Babinet.cz

V sobotu 22. září zahájí svůj provoz Divadlo Na Maninách. Dramaturgie nové metropolitní scény se bude soustředit na představení, ve kterých významnou roli hraje žena. Na programu diváci najdou komedie, dramata, talk show, ale i hudební večery. Lákat bude také na prvotřídní herecké obsazení.

Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Anna Stropnická, Kristýna Frejová, Ilona Svobodová, Nela Boudová, Miroslav Etzler, Martin Pechlát, Pavel Batěk, Igor Bareš, Michal Dlouhý – to jsou osobnosti, které na nové scéně v pražských Holešovicích budou vystupovat. Se svými šansony zde bude koncertovat zpěvačka Lenka Nová, zbrusu nový stand-up představí Iva Pazderková, pravidelnou talk-show bude mít i reportér Josef Klíma.

„Všechna představení přitom budou mít jeden významný průsečík – silné příběhy výjimečných žen. Poctu jejich na první pohled nenápadné, ale o to obdivuhodnější síle. Poctu jejich odvaze, vytrvalosti, s jakou se nejen v minulosti, ale vlastně do dnešních dní musejí potýkat, dokazovat své místo ve společnosti, ale často i v rámci rodiny a vztahů,“ říká producentka a principálka divadla Kateřina Dušková. „To samozřejmě neznamená, že by k nám muži měli vstup zakázaný. Naopak. Tvoří nedílnou součást života žen, jsou jejich oporou, stejně ženy jsou oporou mužů. Naším cílem není vést ženský monolog, ale vztahový dialog, který bude stejnou měrou přinášet zábavu ženám i mužům, a který oběma stranám nabídne netradiční pohled na vztahy, a kdo ví – třeba jim i pomůže pochopit, co po nich ten jejich partner vlastně chce, a proč dělá to, co dělá, když přece po těch letech vzájemného soužití musí už dávno vědět, že jim to ‚neskutečně leze na nervy‘.“

Jedním z klíčových herců Divadla Na Maninách je Miroslav Etzler, který zde bude vystupovat v představeních Mindgame – Líbezné vyhlídky, Cravate Club a Zrada, které bude jeho režijním debutem. Právě do této hry obsadil modelku a herečku Pavlínu Němcovou, pro kterou půjde rovněž o debut – divadelní. „Stát u zrodu nového divadla je veliká zodpovědnost. Je to zároveň mimořádná radost, a je to jako vznik každé smysluplné události. Záleží, koho máte při práci kolem sebe. Rodiči Divadla Na Maninách jsou manželé Duškovi, dvě mimořádné osobnosti a lidsky velmi kvalitní lidé. Věřím, že energie a čas, kterou do divadla vkládají, přinesou zasloužený úspěch,“ doplňuje Miroslav Etzler.

Po Novém roce plánuje Divadlo Na Maninách uvést další zajímavá dramata jak ze současnosti, tak klasické kusy, které se v českých divadlech delší dobu nehrály.

Divadlo Na Maninách najdete na adrese Na Maninách 32a, Praha 7 - Holešovice.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip