Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Bolest zubů? Co pomůže a jak se jí okamžitě zbavit přírodními prostředky?!

Bolest zubů? Co pomůže a jak se jí okamžitě zbavit přírodními prostředky?!

22.8.2018 - redakce Babinet.cz

A tím okamžitě myslíme OKAMŽITĚ. Protože když bolí zuby, není čas, ztrácet čas! Bolest zubů je jedna z nejhorších nepříjemností, které vás z ničeho nic můžou potkat. Pokud se ozvou zuby, není možné se soustředit na nic jiného a za chvíli nevíte, který zub vás vlastně trápí. V dásních to tepe, škube a vystřeluje až k očím. Už bolí celá ústa a máte chuť prorazit hlavou zeď. Jak si tedy při bolestech zubů rychle pomoci?

Zubař není ďábel

Slyšeli jste už o preventivních prohlídkách, že ano? Pokud patříte k těm poctivým odvážlivcům, kteří zubaře navštěvují pravidelně, pak chválíme. Podstatně tak snižujete riziko, že vás zuby jen tak z ničeho nic začnou bolet a pokazí vám týden. I když, co si budeme nalhávat. Zuby prostě bolí, jak se jim zachce.

Jestli však patříte do té druhé skupiny, která kolem zubaře chodí se zavřenýma očima, a děláte, že neexistuje, pak se vám naše dnešní rady budou hodit výrazně častěji. Zuby vám totiž vaši lhostejnost vrátí i s úroky.

Pokud byste k zubaři ale rádi zavítali, jenže panický strach vám to jednoduše nedovoluje, nenechte si ujít příští článek. Bude právě o tom, jak se tohoto svazujícího strachu zbavit. Teď už ale k dnešním radám.

Když zuby pekelně bolí aneb Co pomůže?

Řešíte vždycky bolesti zubů tabletami? Pokud se tímto hoby budete zabývat dlouhodobě, jednoho krásného dne přestanou prášky zabírat. Jaké jsou jiné možnosti?

  1. 1. Hřebíček

Hřebíček je naprosto spolehlivou záchranou. Zabírá vždy. I když už to vypadá sebevíc beznadějně. Přírodní anestetikum, které hřebíček obsahuje, působí lokálně a za chvíli nic necítíte. Jednoduše je mrtvo. A tak to zůstává na poměrně dlouhou dobu.

Můžete si pomoci hřebíčkovým olejem, který aplikujete přímo na bolavé místo. Nebo můžete kloktat silný, teplý hřebíčkový odvar. Když už jsou vaše zuby v žalostném stavu, pak se jistě pravděpodobně potýkáte i s dírami a mezerami mezi bolavými zuby. Pokud zvládnete, můžete si do prázdného místa hřebíček přímo vsunout.

  1. 2. Opět hřebíček, ale s Alpou

Preventivně je dobré mít kdykoliv připravenou tuto směs. Mimochodem spolehlivě funguje také jako přírodní repelent. Pár kousků hřebíčku nechte v Alpě naložené několik dní, až týdnů. Až se zuby zase ozvou, stačí si na vatový tampon nanést trochu této léčivé směsi a vložit do úst. Nechat pár minut působit a poté vyndat.

  1. 3. Teplá voda se sodou

Do hrnku teplé vody přisypte lžíci jedlé sody. Pořádně vykloktejte a opakujte podle potřeby.

  1. 4. Alkohol nemůže chybět

Ne nadarmo to byla jedna z nejčastějších rad našich babiček. Alkohol místo bolesti umrtví, ale hlavně dezinfikuje. Takže bakterie momentálně nenapáchají ještě více škody.

  1. 5. Česnek

Nejen při nachlazení se česnek skvěle hodí. Neostýchejte se ho použít i v případě bolavých zubů. Je to přírodní antibiotikum, které poskytuje příjemnou úlevu. Můžete přiložit plátky česneku na bolavé místo a nechat působit. Nebo smíchejte prolisovaný česnek se solí a směs naneste v ústech tam, kde je potřeba.

Máte i vy nějaký svůj osvědčený způsob, který vás při bolestech zubů ještě nikdy nezradil?

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip