Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Ucpaný odpad?! Jak ho bezpracně, ale dokonale vyčistit v ženském stylu

Ucpaný odpad?! Jak ho bezpracně, ale dokonale vyčistit v ženském stylu

1.8.2018 - redakce Babinet.cz

Stojatá voda plná vlasů a mazlavých šminek, veškeré nečistoty a mastnota se viditelně usazují na povrchu dřezu, nebo umyvadla. Přesně tohle vždycky vidíme, když se ucpal odpad. Už zase! Manžel má na vyčištění spoustu času a vám místo odtoku, tečou nervy. Budete čekat na svou drahou polovinu, nebo se pustíte do snadné nápravy sama?

Zvládnete to i bez muže

Když už se jakýkoliv odtok ucpe, nemusíte čekat, až se pán tvorstva uráčí sjednat se dřezem pořádek. Zřejmě by nakonec sáhnul po zvonu a za doprovodu funivých zvuků se jej snažil prošťouchnout. Což je koneckonců také správný a žádoucí způsob, proti tomu nelze nic namítat.

Poradíme vám dnes ale pár tipů, které určitě oceníte hlavně pro jejich okamžitou efektivitu a také bezpracnost. Takže tentokrát žádný zvon.

Jde o jednoduché kroky, které zvládnete elegantně sama. A pak SBOHEM, ucpaný odpade a nechutně kalná vodo, nazdar zápachu a pa bakterie.

Jdeme na to

Nepůjde o žádné složitosti. Na vás je jen výběr svého samočisticího favorita.

  • Soda a ocet

Pro tento způsob potřebujete 4 šálky jedlé sody, 2 šálky soli, teplý ocet a nakonec teplou vodu.

Nejdřív ze všeho smíchejte sodu se solí. Pořádně protřepte, aby se sypké směsi hezky smísily. Zasypte tímto ucpaný odtok. Prolijte následně šálkem teplého octa. Nechte 15 minut působit a pak jen vše, podle potřeby, prolijte teplou vodou. Nepoužívejte horkou vodou. Ta by se vám mohla nevyplatit a poškodit plastové prvky odpadu. Špína se ihned rozpouští a odtok povoluje.

  • Sůl a prostředek na mytí nádobí

Tento způsob můžete aplikovat i v koupelně, ale jde hlavně o kuchyňskou vychytávku. Sůl totiž rozpustí všechny usazeniny a nečistoty, které se týkají hlavně kuchyňského teritoria. Zasypte tedy odtok šálkem soli a zakápněte půl šálkem prostředku na nádobí. Nechte hodinku působit a poté zase prolijte teplou vodou.

  • Teplá voda a tekuté mýdlo

Jde o velice šetrnou metodu, která navíc působí jako dokonalá prevence. Smíchejte šálek vody s pár lžičkami teplé vody a několikrát týdně touto připravenou směsí odtok prolívejte.

  • Kypřící prášek a citron

Zase dojde ke spolehlivé reakci, která si s odtokem poradí. Vsypte do odtoku 2 lžíce kypřicího prášku a prolijte půl šálkem citronové šťávy.

  • Sůl a tekutý písek

Opět stačí do odtoku nasypat šálek kuchyňské soli a zakápnout pár lžícemi tekutého písku. Nechte půl hodiny působit a závěrem zase prolijte teplou vodou.

  • Coca Cola

O škodlivosti Coca Coly se vedou vášnivé debaty. Ať je to, jak je to, na odpady tento nápoj funguje skvěle. Pokud máte doma zbytek Coly a zrovna se ucpává odpad, zapojte ji do hry. Zalijte nejdříve odtok pár lžičkami prostředku na nádobí a poté ho dorazte šálkem Coly. Reakce bývá někdy celkem bouřlivá, ale nezávadná, nelekejte se proto.

Znáte i vy nějaké další spolehlivé a zároveň bezpečné fígle, které s ucpaným odpadem zamávají? Poraďte nám i ostatním, do komentářů.

Napsala Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip