Babinet.cz  /  Videotéka  /  Kultura  /  Jan Cina v nové pohádce Čertí brko

Jan Cina v nové pohádce Čertí brko

20.7.2018 - redakce Babinet.cz

Jan Cina se v listopadu objeví v kinech jako čert Bonifác v nové české pohádce Čertí brko.

Bonifác vyrazí do světa lidí s KPZ – Krabičkou pekelné záchrany, která mu má pomoci

doručit nové čertí brko do městečka Pytlov, kde přestalo fungovat staré čertí brko zapisující spravedlivě lidské hříchy všem obyvatelům Pytlova.

Ovšem nezkušenému Bonifácovi čertí brko ukradne podvodník a v Pytlově nastane peklo na zemi. A tak Bonifác musí vše napravit a ještě získat lásku Markétky.

Pohádka Čertí brko, kterou natáčí režisér Marek Najbrt, vzniká v tvůrčí spolupráci autorů velmi úspěšné sitkomové série a filmu o lobbistovi Tondovi Blaníkovi, Kancelář Blaník. Výtvarnou koncepcí a satirickou nadsázkou chce Čertí brko navázat na nejlepší tradice české filmové pohádky a přitom vyprávět originálním způsobem. Pohádka se pyšní i skvělým hereckým obsazením. Jana Cinu v hlavní roli, doplňuje Ondřej Vetchý jako Lucifer, který po více než třiceti letech od legendární úlohy ve filmu S čerty nejsou žerty vrací do pekla.

V dalších rolích: Jan Budař, Mark Daniel, Jana Plodkova, Tomáš Jeřábek , Václav Kopta a další. Podívejte se na ukázku, o níž Jan Cina říká: „Točíme krásnou scénu, která se odehrává v krmelci. Moje postava Bonifáce tam představí propriety, které dostal v pekle, aby se mu ve světě dařilo a všechno tam zvládnul. Je to taková„kápézetka“ – krabička pekelné záchrany a obsahuje kouzelné věci, které umí to, co pozemšťani nezvládají.“

Foto: Punk Film – Marek Novotný Zdroj: společnost Falcon

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další videa

Nejsledovanější videa
Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz