Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vy a moře, aneb Když vlasy potřebují extra péči

Vy a moře, aneb Když vlasy potřebují extra péči

19.7.2018 - redakce Babinet.cz

Moře skvěle působí na spoustu neduhů. Mořská voda je rozhodně blahodárná, ale na vašich vlasech dokáže nadělat pěknou paseku. Slunění a ráchání v moři vaše vlasy pěkně vysuší, natřepí a zkrepatí. Jak tomu můžete zabránit?

A jede se

Letní dovolená a radovánky u moře jsou určitě fajn. Víc než fajn. Pokud někam vyrážíte jen jednou za uherský rok, pak je taková rekreace pomyslným světlem na konci pracovního tunelu.

Těšíte se na pobyt jako malé dítě a najednou je to tu. Vyrážíte! Od začátku jde vše podle plánu. Zácpa na dálnicích, práce na silnicích, přeplněné benzínky, x hodin se trmácíte v autě, manžel špatně odbočil, děti jsou zpruzené a vy už necítíte zadek. Prostě začátek na jedničku.

Když dorazíte na místo, máte toho po cestě tak akorát dost. A to dovolená ani pořádně nezačala.

Tak, a to ještě nedošlo na vaše vlasy. Už po prvním dni na pláži jsou suché jako troud, naprosto roztřepené a o romantickém účesu si můžete nechat zdát. Až budete vyrážet na večeři, zřejmě to jistí rychlý drdol, který tu spoušť jakž takž ukryje.

Chladnou hlavu a olivový olej

Tak hezky popořádku. Dlouhá cesta k moři není tak hrozná, jak by se mohlo z popisu zdát. Nic přece není dokonalé. Čili ani cestování s rodinkou. Když vyjedete včas, nabalíte do auta něco na zub, teplé ponožky, trochu nějaké vhodné zábavy a hodně nadhledu, bude cesta nakonec příjemnou součástí dovolené, uvidíte.

Teď přichází na řadu vaše vlasy. Jak jim zachovat lesk a poddajnost? Jak je chránit před mořskou solí? Máme pro vás hned několik vyzkoušených tipů.

  • Když si budete umývat vlasy, do prvního kola mytí přidejte do šamponu olivový olej. Pak umyjte vlasy jen čistým šamponem. Olivový olej vlasy vyhladí a zregeneruje.
  • Ten samý postup můžete vyzkoušet i s olejem ricínovým. Je to skvělý pomocník právě u moře. Ricínový olej vlasy hloubkově hydratuje a chrání před dalším vysoušením.
  • Kupte si před cestou rovnou šampon s tea tree olejem.
  • Než vyrazíte na pláž, rozetřete v dlaních klasický opalovací krém. Ten pak lehce naneste do vlasů. Zamotejte drdůlek a vyrazte na pláž. Ač to zní sebevíc šíleně, jednoznačně tento způsob funguje. Večer stačí vlasy jen klasicky umýt.
  • Naprosto stejný efekt vykouzlí i obyčejný dětský olejíček. Zase stačí jen vetřít do vlasů a večer umýt.
  • Pokud vám vyjde čas, můžete si i u moře dopřát vlasové zábaly a masky za pár korun. Vyzkoušejte jogurtovou, kávovou, nebo zábal ze zeleného čaje. Vše stačí jen nanést na vlasy, smotat, zaplácnout sáčkem, nebo igelitkou, která se po pokoji válí ještě po vybalování. Přebalíte ručníkem a necháte půl hodiny působit. Vlasy poté umyjete klasickým způsobem.

Čím se letos k moři vyzbrojíte vy? Podělte se s námi o vaše cenné zkušenosti a rady v komentářích.

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip