Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Všude dobře, doma rodiče – nová kniha o cestování je plná inspirativních příběhů

Všude dobře, doma rodiče – nová kniha o cestování je plná inspirativních příběhů

25.6.2018 - redakce Babinet.cz

Jaké dneska mají mladí lidé možnosti, když chtějí pracovat v zahraničí? Jaký je rozdíl v myšlení dnešní a předešlé generace? Jak se vyrovnat s odjezdem milovaného potomka? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v nové knize nadšeného cestovatele Lukáše Kerharta nazvané VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE. Jedná se o volné pokračování českého bestselleru CESTOVÁNÍ - NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ INVESTICE. Kromě rad je kniha plná inspirativních příběhů dalších cestovatelů.

V polovině června proběhly v Ústřední knihovně hl. města Prahy přednáška a slavnostní křest knihy Lukáše Kerharta s názvem VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE. Knihu pokřtili cestovatel, fotograf a zakladatel festivalu Kolem světa Karel Wolf, herci Jana Bernášková, Dita Zábranská a Braňo Polák a autorova partnerka Linda Suchanová

„Kniha je určena jak rodičům a prarodičům, tak i mladým lidem, kteří třeba neví, jak uklidnit své blízké okolí, když mají touhu odjet na nějakou dobu do ciziny. Pomůže také v případě, když si mladí cestovatelé přejí, aby měli na své cestě za dobrodružstvím ve svých blízkých oporu, pochopení a klid. Kromě užitečných rad a tipů je kniha plná jedinečných příběhů, které jsem postupně nasbíral prostřednictvím rozhovorů s desítkami inspirativních lidí,“ vysvětluje autor Lukáš Kerhart.

Publikace vznikla na popud mnoha studentů, kteří chtěli vycestovat, ale jejich rodiče s nimi nesouhlasili, protože o ně měli strach.

„Dal jsem si proto za cíl napsat knihu určenou jak pro mladé lidi, stejně jako je má prvotina (Cestování – nejlepší životní investice), tak i zároveň pro jejich rodiče. Jejím účelem je dodat odvahu, podpořit a zodpovědět mnoho otázek,“ dodává mladý nadšený cestovatel Lukáš Kerhart.

Kniha je k dostání ve všech knihkupectví v ČR.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip