Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Letní sedánek: 9 maličkostí, které ozvláštní i vaše venkovní posezení. Vše zdarma.

Letní sedánek: 9 maličkostí, které ozvláštní i vaše venkovní posezení. Vše zdarma.

22.7.2018 - redakce Babinet.cz

Letní večery mají vždy úžasnou atmosféru. Dobré jídlo, skvělé víno, oheň a sáhodlouhé debaty, na které jindy není čas. Příjemnými pocity se vše jen hemží. Jeden večer se můžete nechat unášet na vlnách romantiky s partnerem, jindy relaxujete s kamarádkou a nezapomeňme také na letní rodinné oslavy. Všechny tyto letní radovánky mají společného jmenovatele. Venkovní posezení. Jak ho udělat nezapomenutelným? Stačí málo.

Váš osobitý kousek ráje

Neposečená tráva, popraskaný beton, vrzající židle (a to ještě každý pes, jiná ves) a obouchaná lampa, kterou jste zdědili. Tak v takovém prostředí se těžko můžou odehrávat příjemné teplé večery. Nedejbože oslavy a párty. Svíčka na stole a párty čepice to opravdu nezachrání.

Ale jak venkovní posezení zkulturnit a zpestřit, když je do výplaty daleko a společnost před brankou?

1) Dekorativní kostky ledu

Než do zásobníku na led nalijete vodu, zasypte ho drobnými kvítky. Do kostek ledu s kouskem přírody pak jednoduše dejte chladit láhve s nápoji.

2) Závěsné lucerny

Obyčejné sklenice ozdobte např. jutou, nebo starými tapetami. Hrdlo obtočte drátkem, vhoďte do nich svíčku a zavěste na různá místa.

3) Šťavnaté osvěžení

Nápoje nemusíte chladit jen čirými kostkami ledu. Zamrazte v zásobníku čerstvou šťávu z grepů, nebo obyčejný sirup, který už určitě máte doma. Barevné ledové kostky pak přiložte ke džbánu čisté vody. Potěšíte jak oko, tak chuťové buňky.

4) Ledová svíčka

Větší, průhledný kalíšek na svíčku také někde máte. Uložte do něj větvičky, nebo květy, naplňte vodou a pošlete všechno do mrazáku. Pak vytáhněte, navrch umístěte čajovou svíčku a postavte na stůl.

5) Teplo pro všechny

Když už byla řeč o židlích, které mají to nejlepší za sebou, využijte je ve svůj prospěch. Neschovávejte židli ledabyle do kouta. Vyskládejte na ni úhledně poskládané a čistě vyprané deky, které jinak moc nepoužíváte. Až se ochladí, máte je pro své hosty po ruce.

6) Vánoční světelné řetězy

Vánoční výzdoba v červnu? Ne, není to vtip. Světelné řetězy po obvodu altánku vykouzlí hřejivé pocity pohody.

7) Salát stokrát jinak

Nemusíte vždy salát smíchat do velké mísy a pak pro ni hledat místo na stole. Rozdělte salát do několika menších skleněných dóz s víkem. Budete originální a navíc s vámi tentokrát nebude hodovat hmyz.

8) Různé tvary ovoce

Znovu jsme u Vánoc. Ovoce můžete servírovat i jinak. Vykrájejte vánočními vykrajovátky např. z ananasu, nebo melounu, tvary plné vitamínů a osvěžení.

9) Zatoulaný otvírák

Jednou ho dáte z ruky a ihned se po něm slehne zem. Přišroubujte ho proto na vhodné místo tak, abyste jen přišli a otevřeli. Žádné vrácení na háček. Když se vám moc bude chtít, schovat ho můžete imitací např. ptačí budky.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip