Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka do kina: Každá žena je božská aneb film, který muži nesnášejí

Pozvánka do kina: Každá žena je božská aneb film, který muži nesnášejí

6.6.2018 - redakce Babinet.cz

Opravdu být sexy, znamená být hubená jako nitka? Každá žena je tak krásná, jak se sama cítí, což dokazuje provokativní komička Amy Schumer v nové bláznivé romantické komedii Jsem Božská.

Renee /Amy Schumer/ holka ″krev a mlíko″ má sebevědomí na bodě nula, jako většina žen, které svými rozměry přesahují dnešní módní ″anorektické″ sexy trendy. Ani občasné vztahy s muži, její komplexy nezahojí. Až  když se při honbě za štíhlejší postavou, praští ve fitku do hlavy, její sebevědomí raketově vystřelí do nečekaných výšin.

Jako kdyby se jí v hlavě rozsvítilo a konečně pochopila, že každá žena je tak krásná, jak se sama cítí. A ona se cítí jako božská supermodelka, sexy kráska, které leží svět u nohou a podle toho se i začne chovat.

I když pro své okolí je pořád stejná holka ″krev a mlíko″ válcuje svět kolem sebe svým nově nabitým sebevědomím. Strach ze všeho se mění ve strach z ničeho, a tak vydá i své srdce na pospas lásce.

Do legrace z kultu krásy, ze sebe i ze světa módy a modelingu se zapojiliy Naomi Campbell, Emily Ratajkowski nebo legenda modelingu Lauren Hutton. Bláznivou komediální roli si po 4 nominacích na Oscara střihla i Michelle Williams.

Některé z ohlasů na film po americké premiéře upozorňovaly na výrazný rozpor v hodnocení filmu od mužů a od žen. Zatímco muži mu dávají po většinou ty nejnižší známky, ženské publikum je mnohem spokojenější a hodnotí ho nadprůměrně. Jedna z uživatelek serveru Imdb.com hovoří dokonce o sabotáži filmu ze strany mužů.

Komička Amy Schumer je provokativní, otevřená a nebere si žádné servítky, ať hovoří o životě, vztazích nebo o sexu. A o něm mluví hodně. Proslavila se v žánru stand-up komedie, vydala knižní bestseller, má svůj vlastní seriál a svoje příznivce baví i v celovečerních komediích. Komedie Vykolejená, kterou napsala a kde hrála hlavní roli, získala dokonce dvě nominace na Zlatý Glóbus.

Režisérské duo Marc Silverstein a Abby Kohn produkovalo a napsalo řadu romantických komedií jako „Až tak moc tě nežere“, „Jak přežít single“, „Nepolíbená“ nebo „Na sv. Valentýna“.

USA  – 2018;

Žánr: romantická komedie

Režie: Abby Kohn, Marc Silverstein

Hrají: AmySchumer, Michelle Williams, RoryScovel, Tom Hopper, Naomi Campbell, Emily Ratajkowski, LaurenHutton

Doporučená přístupnost: od 12ti let

V kinech od 21. června

Zdroj foto: www.bontonfilm.cz

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fRf4DSyZ4nY&index=4&list=PLMjX-mAaDj_l-MrvIiqdSzNQ8YEtVqjrR

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip