Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Dámský klub

Filmová recenze: Dámský klub

24.5.2018 - redakce Babinet.cz

Milé dámy, chcete-li se nechat unést vlnou romantiky a zapomenout na starosti všedních dnů, tak si nenechte ujít nový film Dámský klub.

Ač jsou životní příběhy hlavních hrdinek v podání stále okouzlující Diane Keaton, Jane Fondy, Candice Bergen a Mary Stenburgen, opět zasazeny do luxusního prostředí a samozřejmě všechny i ve svém věku vypadají báječně, tak není nikde řečeno, že i nám obyčejným ženám se nemůže stát něco podobného. Alespoň o tom tedy můžeme snít.:-) Obzvláště, když Jejich pánské protějšky s neodolatelným šarmem ztělesnili Andy Garcia, Don Johnson, Richard Dreyfuss a Craig T. Nelson.

Dlouholeté přátelství a láska ke knihám je životní stereotyp čtyř kamarádek, které si s železnou pravidelností dávají spolu rande ve svém dámském knižním klubu. Jejich knižní monotónnost naruší pokušení v podobě vzrušujícího románu Padesát odstínů šedi. Pro ovdovělou Diane, bolestně rozvedenou Sharon, krachujícím manželstvím postiženou Carol, ale i pro záletnou Vivian unikající před závazky znamená román vzkříšení z jejich životní šedi.

Děj filmu určitě výrazně potrhuje i skvělá hudba Petera Nashela, který mám na svém kontě již mnoho filmů a seriálů.

Konec filmu nemůže být snad „američtější“. Prostě happy end se vším všudy, který k tomuto žánru ovšem patří.

USA 2018

Žánr: komedie

Režie: Bill Holderman

Scénář: Bill Holderman, Erin Simms

Hudba: Peter Nashel

Hrají: Diane Keaton (Diane), Jane Fonda (Vivian), Candice Bergen: (Sharon), Mary Steenburgen (Carol), Andy Garcia (Mitchell), Craig T. Nelson (Bruce), Don Johnson (Arthur), Richard Dreyfuss (George), Ed Begley (Jr Tom), Alicia Silverstone (Jill)

Tommy Dewey (Scott) a další…

Přístupnost: nevhodný do 12 let

Premiéra: 24.5.2018

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=aolHOyCUEkA

Zdroj foto: www.bioscop.cz

 

Napsala: Renáta Řeháková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip