Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Rozhovor s Ditou Lyner: Je obrovské štěstí najít své poslání.

Rozhovor s Ditou Lyner: Je obrovské štěstí najít své poslání.

2.6.2018 - redakce Babinet.cz

Dita Lyner (foto) je podnikatelkou, spoluzakladatelkou společnosti BonaNatura a Akademie vědomí, lektorkou jógy vědomí – český překlad pro kundaliní jógu a spisovatelkou.

„Je obrovské štěstí najít své poslání. Já jej našla ve sdílení, šíření jógy vědomí a poskytování naděje lidem.“

Přestože absolvovala strojní průmyslovou školu, svou praxi zahájila ve zcela odlišných oborech. Na začátku pracovala například v nakladatelství, směnárně, cestovní kanceláři a v různých administrativních pozicích, až se dostala k obchodní činnosti. Od roku 2003, kdy se svým manželem založila úspěšnou firmu na prodej žehlících systémů pro domácnosti, podniká. Nyní je nejen podnikatelkou, ale také spoluzakladatelkou společnosti BonaNatura a Akademie vědomí, lektorkou jógy vědomí a spisovatelkou.

Jaké jsou zásadní milníky ve Vašem životě?

Klíčovým v mém životě i podnikání bylo narození syna a také vážná nemoc kamarádky, které jsem snažila být oporou. Přestože mě, dle mých spolupracovníků, firma během mateřské dovolené velmi postrádala, uvědomovala jsem si, že se do zaběhnutého businessu již nechci vrátit. Postupně jsem měnila své hodnoty, začala jsem jinak nakupovat, vařit a zabývat se více zdravotní a ekologickou stránkou potravin i produktů a alternativními metodami. Během mateřské dovolené jsem si udělala také kurz EFT (techniky emoční svobody) a absolvovala výcvik podnikových konstelací. Následně jsme se s manželem rozhodli, že stávající obchodní zastoupení předáme jednomu z našich prodejců. K podnikání jsem začala přistupovat více vědomě a intuitivně a zaměřila se kvalitní, čisté bio výrobky. Produkty, které mají svůj příběh a význam, jsou zdravé pro lidi i přírodu. V roce 2010 jsem objevila na německém veletrhu BioFach přírodní kosmetiku Zuii. Unikátní kosmetika, vyrobená z květin, mě jakožto ženu velmi okouzlila. Okamžitě jsem se rozhodla, bez jakékoliv obchodní strategie, podepsat objednávku. Přestože je tato značka mladá a na trhu nebyla známá, začala se v České republice velmi rychle prodávat. Během krátké doby již měla zastoupení v řadě obchodů a výrobky Zuii začali poptávat i zákazníci ze zahraničí. Již 4 roky má společnost BonaNatura, s výjimkou Skandinávie, výhradní zastoupení pro Evropu. Taktéž Organyc, značku hygienických pomůcek pro ženy a děti z bio bavlny, jsem nalezla na veletrhu BioFach a od roku 2011 je společnost BonaNatura jejím výhradním dovozcem do České republiky. I v podnikání je pro mě důležité, aby nejen celá firma, ale celý obchodní řetězec fungoval na pevných základech a principech. K novinkám na našem trhu patří i přírodní balzám HayMax. Doporučuji každému, koho trápí alergie nebo senné rýmy, ať jej vyzkouší.

Jak jste se dostala k józe?

Ke kundaliní józe mě přivedla intuice a náhoda. Koncem roku 2010 jsem během hledání vhodných prostorů na seminář narazila na výcvik jejich lektorů. Navštívila jsem první lekci a při odchodu z ní si uvědomila, že je něco jinak a dobře. V listopadu následujícího roku jsem již dokončila kurz lektora a následně předcvičovala jógu v různých studiích. Své první vlastní studio jsem otevřela začátkem roku 2014 v Praze v ulici Stroupežnického. Následovalo jedno stěhování a nyní jsme se nově, již jako Akademie vědomí, usídlili v Dřevné ulici v Praze 2. Již během hledání nových prostor pro studio jsem se utvrdila v síle vlastních myšlenek a intuice. Akademie vědomí nabízí lidem v unikátním prostoru historické budovy možnost rozvoje, sdílení a rozkvětu každého jedinečného lidského potenciálu. Lidé dnes mají obrovské možnosti, peníze, informace a jediné, co se musí naučit je pracovat se svou myslí. A s jógou vědomí souvisí i má publikační činnost. První kniha, kterou jsem vydala se jmenovala „Zamilujte se do svého těla.“ V roce 2015 jsem navázala publikací „Zamilujte se do svého život s Kundaliní jógou“ a koncem listopadu 2017 vyšla, doufám, že ne poslední  kniha „Radost, hojnost, prosperita s jógou vědomí“.

„Věřím, že je vždy nějaká možnost se z každé situace dostat a někdo nebo něco Vám pomůže, právě šíření této naděje považuji za svou práci a poslání.“

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip