Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Divadlo Bolka Polívky připravuje 3. ročník Letní scény, tentokrát opět na Staré radnici

Divadlo Bolka Polívky připravuje 3. ročník Letní scény, tentokrát opět na Staré radnici

24.4.2018 - redakce Babinet.cz

Divadelní prázdniny? Nikoliv, již potřetí se Brňané mohou těšit na prázdniny s divadlem.  Již nyní si tak fanoušci a příznivci Divadla Bolka Polívky mohou poznačit v kalendářích termín 22. července5. srpna, kdy se  na nádvoří Staré radnice v Brně odehraje již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky. Nabídne vybrané inscenace z repertoáru Divadla Bolka Polívky, i zajímavé inscenace z nabídky partnerských divadel, jako jsou divadlo Studio DVA, divadlo Komediograf a především neopakovatelnou atmosféru divadla pod širým nebem s výraznými hereckými osobnostmi. Předprodej vstupenek bude zahájen 25. dubna v pokladně Divadla Bolka Polívky na Jakubském náměstí, lístky je možné zakoupit i online prostřednictvím sítě GoOut.

Letní scénu DBP 2018 zahájí 22. července ve 20.00 úspěšné představení Šašek a syn, v němž se v hlavních rolích představí Bolek a Vladimír Polívkovi. Z repertoáru Divadla Bolka Polívky se na nádvoří Staré radnice přesunou i inscenace DNA, Šest tanečních hodin v šesti týdnech Srnky či jedna z novinek letošní sezony, klaunerie Letem sokolím.

Mezi hostujícími představeními se objeví celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola Celebrity, zábavný návod na oživení dlouhodobého vztahu Sex pro pokročilé v hlavních rolích s Janou Krausovou a Karlem Rodenem, komediální one man show Bohumila Klepla Vysavač z produkce divadla Studio DVA či dnes již legendární a vtipný Caveman.

„Letní scéna Divadla Bolka Polívky se letos uskuteční již třetí léto v řadě za sebou. Z náhody se tak stává tradice. Divácký zájem o naše představení v kouzelné atmosféře letních večerů je stále velký. Letos nabídneme divákům na výběr téměř z celého kmenového repertoáru našeho divadla. Vůbec poprvé uvedeme pod širým nebem Srnky a Letem sokolím," říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Program Letní scény Divadla Bolka Polívky 2018

22. 7. Šašek a syn

23. 7. Šašek a syn

24 7. DNA

25. 7. DNA

26. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

27. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

28. 7. Letem sokolím

29. 7. Celebrity

30. 7.  Sex pro pokročilé

31. 7. Vzhůru do divočiny

1. 8. Vysavač

2. 8. Vysavač

3. 8. Srnky

4. 8. Caveman

5. 8. Manželství v kostce

Představení začínají ve 20.00 hodin.

Vstupenky budou v prodeji od středy 25.4.2018!

 

DIVADLO BOLKA POLÍVKY – LETNÍ SCÉNA 2018

místo konání: Stará radnice, Radnická 8, Brno

22. 7. a 23. 7. ne a po ve 20.00

ŠAŠEK A SYN / Divadlo Bolka Polívky
Autor a režie: Bolek Polívka
Hrají: Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Michal Chovanec, Ondřej Klíč, Milan Král / Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer / Pavel Zatloukal, David Rotter

Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin.“ Boleslav Polívka

24. 7. a 25. 7. út a st ve 20.00

DNA / Divadlo Bolka Polívky
Autor a režie: Bolek Polívka
Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter

„To jsou samé drogy, čuchání, injekce – člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“

Slovo DNA zastupuje tři prvky s důležitým významem pro autorskou hru Bolka Polívky. DNA je nositelka genetických informací. Je to i choroba. A jsou tu i jiná dna – chvíle, na které se neúspěšně snažíme zapomenout.

Generační střet otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají všední satiru života. Jako herečtí kolegové tráví společný čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.

Přijďte se přesvědčit, že na všechna dna světa se dá dívat i s nadhledem!

26. 7. a 27. 7. čt a pá ve 20.00

ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH / Divadlo Bolka Polívky
Autor: Richard Alfieri
Režie: Zdeněk Dušek
Hrají: Chantal Poullain, Martin Kraus

Šest týdnů tance, šest týdnů porozumění a hledání společné řeči.

Madame Lily Harrison si najímá Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, cha-chu a moderní tanec. Oba prochází těžkým životním obdobím a i přesto, že spolu zdánlivě nemají nic společného nakonec najdou společnou řeč a vzájemně si pomůžou.

Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději v lepší zítřky!

Chantal Poullain, která s inscenací v minulosti projela celou republiku, doplňuje v obnovené premiéře nový herecký kolega Martin Kraus.

28. 7. so ve 20.00

LETEM SOKOLÍM / Divadlo Bolka Polívky
Režie: Vojtěch Fatka
Hrají: Michal Chovanec, Ondřej Klíč

Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu.

Klaunérie Letem sokolím vypráví o podivuhodném přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka. Dvojice se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu.

Představení vzniklo pod supervizí Bolka Polívky!

29. 7. ne ve 20.00

CELEBRITY / Studio DVA divadlo
Autor a režie: Ondřej Sokol
Hraje: Ondřej Sokol

Celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola.
Nečekaný pohled do soukromí Ondřeje Sokola a téměř všech umělců v České republice.

30. 7. po ve 20.00

SEX PRO POKROČILÉ / Studio DVA divadlo
Autor: Michele Riml
Režie: Darina Abrahámová
Hrají: Jana Krausová, Karel Roden

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy.

Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc…

31. 7. út ve 20.00

VZHŮRU DO DIVOČINY / Studio DVA divadlo
Autor: Michele Riml
Režie: Darina Abrahámová
Hrají: Karel Roden, Jana Krausová, Kristýna Fuitová-Nováková

Příběh manželů Alice a Jindřicha, které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje.

Tentokrát se však ze stylového hotelového pokoje, v němž se pokoušeli pikantně oživit svůj uvadající vztah, přesouvají do přírody. Je to tak trochu i z nouze ctnost, jelikož rodinný rozpočet se zmenšuje. O to více se zvětšuje touha „přežít“. Ale pozor! – ne za každou cenu.

Do stereotypů dojemně směšného a zmateného páru se jako vichřice vmísí nečekaná návštěva. Nespoutaná sestra a provokativní švagrová Diana naruší Alici a Jindřichovi kempovací idylu. S jejím ironickým pohledem je slušné, nudné, šestadvacetileté manželství vlastně tím největším dobrodružstvím! Dianina svobodná chuť a odvaha užívat si a neustále zkoušet něco nového postupně „nakazí“ naše protagonisty životním pozitivismem a energií. A vzhůru do divočiny se nakonec změní na Vzhůru do života!

1. 8. a 2. 8. st a čt ve 20.00

VYSAVAČ / Studio DVA divadlo
Autor a režie: Patrik Hartl
Hraje: Bohumil Klepl

Bohumil Klepl v jedinečné komediální ONE MAN SHOW o zamilovaném stárnoucím uklízeči z nákupního centra.

Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí!

3. 8. pá ve 20.00

SRNKY / Divadlo Bolka Polívky
Autor a režie: Tomáš Svoboda
Hrají: Josef Polášek, Pavel Šimčík/ Michal Maléř, Roman Blumaier / Michal Dalecký , Miroslav Sýkora, Milada Vyhnálková, Mariana Chmelařová, Irena Kristeková, Kristýna Štarhová

Srnky aneb Příběhy o nešťastných debilech
Dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru; mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý; vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který vždy po orgasmu pláče, protože si myslí, že to je naposledy. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky, „zaučovatelky“. Cesty všech se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení až díky srnkám, které se objeví, Bůh ví
odkud…

4. 8. so ve 20.00

CAVEMAN / Agentura Point
Autor: Rob Becker
Režie: Patrik Hartl
Hraje: Jan Holík / Jakub Slach

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

5. 8. ne ve 20.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE / Divadlo Komediograf
Autor a režie: Luboš Balák
Hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Všichni víme, co je kostka. A všichni víme, co je manželství. Dovedete si však představit manželství v kostce? Stlačené a zhuštěné jen na ty nejzásadnější momenty? Jde to? Notabene manželství, které trvá sto let?

Neboť Emil a Marcela museli žít spolu dlouho, než jim došlo, že je jim skvěle. Naštěstí se toho dožili. Projdou naší dobou, celým staletím a budou hrát dvacetileté, když se v roce 1987 seznámí na vodě u jezu na Berounce, a budou hrát i sto dvacetileté, když budou na lavičce v Beskydech v budoucnosti vzpomínat na to, kdo koho chtěl vlastně zavraždit.


O Divadle Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky. V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti. Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10–12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

 

Divadlo Bolka Polívky, Jakubské náměstí 5, Brno
Michal Adamík, adamik@bolek.cz, + 420 775 505 521
Web: www.divadlobolkapolivky.cz
FB: www.facebook.com/divadlobolkapolivky


Partnery Letní scény Divadla Bolka Polívky 2018 jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Pivovar Kamenice nad Lipou, tiskárna Helbich, rádio Krokodýl, Free rádio, plakátovací plochy Rengl, EuroZprávy a Railreklam.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip