Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Na co si dát pozor při cestě do Egypta?

Na co si dát pozor při cestě do Egypta?

23.4.2018 - redakce Babinet.cz

Korálové útesy, luxusní hotely, barevná tržiště a dechberoucí monumenty z dob faraonů. Při cestě do oblíbeného Egypta je toho opravdu hodně, na co se můžete těšit. Najde se však i pár věcí, na které je dobré dávat si pozor. Podívejte se na nejdůležitější informace pro vaši klidnou dovolenou.

Egypt opět láká k návštěvě

Zhoršená bezpečnostní situace je minulostí a Egypt se jako bezproblémová destinace opět vrací do hledáčku českých turistů. Nutno podotknout, že právem. Pouhé čtyři hodiny letu z České republiky vás dělá od skvělého poměru kvality služeb ve srovnání s cenou. Hotely a cestovní kanceláře se předhání v tom, kolik luxusu a komfortu dokáží nabídnout za cenu, za kterou byste jinde dostali pouze průměrný servis.

Když by vás odpočívání s koktejlem v ruce u bazénu začalo nudit, máte možnost vyrazit za egyptskými památkami. Mezi zajímavá místa se jednoznačně řadí pyramidy v Gíze. Poslední ze starověkých sedmi divů světa vám nabídne pohled na Cheopsovu pyramidu. Dalšími tipy na výlet je hlavní město Káhira, chrám v Luxoru, chrámy v Abú Simbel, chrámový komplex v Karnaku nebo Údolí králů. Než však za těmito skvosty vyrazíte, je dobré se na dovolenou v jedné z nejlidnatějších zemí Afriky připravit.

Potřebujete do Egypta vízum?

S cestovními doklady a formalitami je to při cestě do Egypta poměrně jednoduché. Počítejte s tím, že platnost vašeho cestovního pasu musí být platné ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Datum si tak raději před objednáním dovolené zkontrolujte. Letecká společnost vás v případě kratší platnosti ani nemusí přijmout na palubu letadla.

Vízum do Egypta je od ledna 2018 možné vyřídit online přes webový portál visa2egypt.gov.eg. Systém krátkodobých elektronických víz do 30 dnů za účelem turistiky a obchodu funguje spolehlivě. Za jednovstupové elektronické vízum zaplatíte 25 USD, za vícevstupové 60 USD. Žádost podávejte nejméně 7 dnů před cestou do Egypta. Vedle internetu stále funguje vydávání víz přímo po příletu na letiště. Jednoduše si ho sami zakoupíte v hale a celník vám ho nalepí do pasu.

Dovolená bez zdravotních komplikací

Je zbytečné, aby vám dovolenou zkazily zdravotní komplikace. V případě Egypta si pozor na sluníčko. Chraňte se opalovacím krémem s vysokým faktorem. Zapomenout byste neměli ani na pokrývku hlavy, sluneční brýle a pitný režim. Především při výletech mimo hotelový resort s sebou noste láhev s vodou. Jedete do Egypta poprvé? Změna stravy vám může způsobit střevní problémy. Tzv. faraonova pomsta postihne většinu turistů, a proto je důležitá hygiena společně s vhodnými léky proti průjmu. Ty si můžete zakoupit už v ČR, případně v každé egyptské lékárně. Doporučit lze například Diax či Drotazine.

Balíte už kufry?

Vyzbrojeni výše zmíněnými informacemi si dovolenou v Egyptě užijete. Tato země je trefou do černého pro každého, kdo touží po zážitcích, relaxaci a nádherném počasí. Stačí si vybrat hotel a zabalit kufr. Nyní již přeci víte, co by vám na cestu nemělo chybět.

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip