Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Trápí vás chřipka? Vyhrajte nad ní!

Trápí vás chřipka? Vyhrajte nad ní!

9.3.2018 - redakce Babinet.cz

Chřipka se často zaměňuje s běžným nachlazením, a to právě pro velkou podobnost příznaků. Běžné nachlazení začíná pozvolna a zahrnuje především příznaky týkající se hlavy, nosu a hrdla. Chřipka je spíše celkové onemocnění projevující se potížemi týkajícími se celého těla jako jsou teploty, bolesti svalů a kloubů a slabost.

Základem léčby jsou všeobecná a dietní opatření.

Nejdůležitější je zůstat v posteli a chřipku pořádně “vyležet”. Klidový režim umožní tělu a jeho obranným mechanismům se s chřipkovými viry řádně vypořádat a předejdeme tak komplikacím a zdlouhavému léčení.

Zejména v prvních dnech je žádoucí zaměřit se na dostatečnou hydrataci, a proto je lépe omezit příjem především rafinovaných cukrů, tuků a bohatých jídel a zvýšit příjem tekutin. Toho docílíme nejlépe konzumací čajů a ovocných šťáv, které tělu dodají i potřebné vitamíny. Energetické potřeby můžeme pokrýt větší konzumací ovoce a lehce stravitelné zeleniny. Tradičním nápojem který může ulevit potížím je teplá voda s citronem, medem a skořicí, která by se měla pít každé 2 hodiny. Tato směs zajistí jednak úlevu od bolestí v krku a na hrudi a také poskytne dostatek tekutin, které umožní odplavení toxinů z těla, což je potencováno i tím, že navozuje pocení.

Vhodné je více konzumovat zázvor, cibuli a česnek, které je možné konzumovat přímo a nebo je přidat do slepičí polévky a nebo polévky miso. Podle čínské medicíny jsou to látky horké, které přinášejí pro tělo energii potřebnou k boji s patologickým chladem.

Je nutné omezit či vynechat konzumaci kávy, černého čaje a čokolády, které vyčerpávají tělesné zásoby zinku, mikronutrientu potřebného pro správnou funkci imunitního systému.

TIP Z ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Své nezastupitelné místo má při léčbě chřipky či jiných viróz šetrná léčebná metoda homeopatie. Jedná se o netoxickou léčbu, kterou ocení těhotné ženy, kojící maminky, ale i senioři, kteří užívají spoustu klasických léků. Homeopatie je navíc vhodná i pro děti, od kojenců po „puberťáky“

Osvědčeným pomocníkem na posílení imunity, zejména proti virovým infekcím, ale i na léčbu chřipky je homeopatický lék Oscillococcinum. Je vhodné ho podávat od prvních příznaků nemoci ("něco na mě leze"). První dávku podejte co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 3 dní. Tento lék má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky. Oscillo působí i jako prevence proti tvorbě oparů a s úspěchem ho použijete také v létě při cestování do cizích zemí jako prevenci průjmových onemocnění. Při této příležitosti podáváme rovněž 1x v týdnu jednu tubičku.

Dětem, které jsou náchylné k virózám, k tomu dávám Silicea 15 CH 3x týdně 5 granulí (po, st, pá), Sulfur iodatum 15 CH 3x týdně (út, čt, so) a denně lžíci rakytníkové šťávy (kupuji ve zdravé výživě).

Lucie Nestrašilová

šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz