Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Tátova volha

Filmová recenze: Tátova volha

7.3.2018 - redakce Babinet.cz

8.3.2018 se diváci konečně dočkají premiéry nového filmu české produkce Tátova volha.

Pan režisér Jiří Vejdělek měl velice šťastnou ruku, když do hlavních rolí vybral Elišku Balcerovou a Tatianu Vilhelmovou. Role jim totiž padnou, jak ušité na míru.

Eliška Balcerová exceluje v roli matky, profesí kostýmní výtvarnice Evy, která náhle ovdověla. Aby toho nebylo málo, její jediná dcera Tereza (Tatiana Vilhelmová) na tom není zrovna zdravotně velmi dobře. Její manžel (Martin Myšička) je jí tou největší podporou, nicméně ne každému se člověk zavděčí. Natož těžce nemocné manželce.

V rámci likvidace pozůstalosti po Ludvíkovi Tereza s Evou zcela překvapivě objeví zjevnou evidenci Ludvíkova nemanželského syna. ??? Co s tím? Kdo je matkou? Kde syn přebývá? Aha! Jmenuje se Tomáš. Evidence je dokonce podepsaná. Jde o roztomilý dětský obrázek, který chlapec namaloval svému tatínkovi. Tereza se zdá býti Tomášem mnohem více fascinovaná než její matka a chce se s ním osobně setkat.

Pro klid v rodině, Eva navrhne "šílenou jízdu" po Ludvíkových milenkách. Tereza je více než nadšená a aby toho nebylo málo, "holky" se rozhodnou vyrazit Ludvíkovým veteránem Volhou GAZ 21. Musím podotknout, že Volha měla za Ludvíkova života mnohem více péče a privilegií než jeho vlastní žena a dcera. Nicméně tak už to často bývá. Muži a jejich hračky...

A rozjíždí se úžasná jízda! Road movie! "Holky" si to fakt užívají a divák se od srdce zasměje. K tomu neméně svými bravurními hereckými výkony přispěly Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Jana Plodková, Emilia Vašáryová, Bolek Polívka a Václav Neužil.

Tátova volha je jako život sám. Dojme vás, rozesměje, rozpláče, chytíte se za nos. Je opravdová, lidská a upřímná. Na masky si nehraje. Pokud ano, tak jí to dlouho nevydrží. Je šaramantní, sexy a žensky "vyčůraná". Prostě Tátova volhu byste si neměli nechat ujet.

Možná není náhodou, že Tátova volha má premiéru právě na Mezinárodní den žen, a tak vám přeji nejen silný divácký zážitek ale i stejně výbornou oslavu Mezinárodního dne žen.

ČR, 2018

Žánr: komedie / drama

Režie: Jiří Vejdělek

Scénář: Iva K. Jestřábová, Jiří Vejdělek

Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Martin Myšička, Boleslav Polívka, Emilia Vášaryová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Jana Plodková, Václav Neužil

Premiéra: 8.3.2018

Zdroj foto a trailer:  http://www.cinemart.cz/filmy/tatova-volha/

Napsala: Hana Kasalová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz