Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  SONNENTOR otevřel první prodejnu v centru Prahy

SONNENTOR otevřel první prodejnu v centru Prahy

8.9.2017 - redakce Babinet.cz

Jihomoravská firma SONNENTOR, přední výrobce biočajů a biokoření, otevřela ve čtvrtek 7. září svůj první pražský obchod. V reprezentativních prostorách Harrachovského paláce rodiny Baťů v Jindřišské ulici je po Čejkovicích a Brně teprve třetí prodejna. „Budeme s naší pražskou prodejnou o trochu více na očích a věřím, že se na nás brzy štěstí opět usměje, a že s jednou prodejnou v Praze nekončíme,“ říká Václav Dvořák, vedoucí obchodu SONNENTOR.

Prodejna navazuje na koncept firemních prodejen, který vychází z filozofie trvalé udržitelnosti a z úzké spolupráce s biopěstiteli. Produkty jsou umístěny do dřevěných selských skříní, které symbolizují důraz na tradici a ruční práci. Na rozloze 60 m2 si zákazník může vybrat z kompletního sortimentu představujícího téměř 800 bioproduktů. A k celkové atmosféře je třeba přičíst i prostředí plné vůně bylin a koření.

Hlavními produkty SONNENTORU jsou bylinné čaje, které pocházejí zejména z českých a rakouských políček. Dále jsou to rozmanité směsi koření z nejodlehlejších koutů světa. „Stejně jako meduňka nebo máta od rodiny Šulců nebo Podstavků či dalších 25 českých biopěstitelů, tak i kurkumu nebo zelenou kávu dovážíme přímo od našich biopěstitelů z Nikaraguy, Tanzánie nebo Indie,“ dodává Dvořák.

Výčet produktů však nekončí u porcovaných a sypaných čajů či koření, v nabídce je mnoho jiných zajímavých specialit. Výrobky SONNENTORu lze zakoupit zejména ve specializovaných prodejnách zdravé výživy nebo prodejnách s dárkovými předměty. Širší nabídka produktů je také v tzv. partnerských prodejnách SONNENTOR, kterých je k dnešnímu dni více než 40. „Před několika lety jsme se rozhodli, že naše kvalitní produkty nebudeme za nevýhodných podmínek a pod tlakem na cenu dodávat do sítí nadnárodních supermarketů. Díky tomu můžeme vytvářet úžasné produkty z kvalitních místních čerstvých surovin a vytvářet pro místní, české lidi nová pracovní místa. Naše produkty symbolizují hodnoty, za kterými si pevně stojíme,“ říká jednatel společnosti Josef Dvořáček.

SONNENTOR prodejna Praha Jindřišská 20, Harrachovský palác

Otevírací doba

Pondělí – středa       9:00 – 13:00, 13:30 – 18:30 hod.

Čtvrtek – pátek         9:00 – 18:30 hod.

Sobota                      9:00 – 13:00 hod.

O společnosti SONNENTOR

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházejí z přímé spolupráce s místními pěstiteli a sedláky. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit na 130 pracovních míst. Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR s možností zážitkové exkurze ve výrobě čajů, kterou navštíví ročně několik desítek tisíc lidí.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip