Babinet.cz  /  Magazín  /  Babinet  /  Sluneční brýle - módní doplněk, který vás chrání

Sluneční brýle - módní doplněk, který vás chrání

20.6.2017 - redakce Babinet.cz

sluneční brýleLéto právě začíná a slunce se do nás letos opřelo po drobném zaváhání s velkou silou. Pro pokožku je to v rozumné míře přínosné, nicméně oči trpí. Naprosto nutnou součástí a také atraktivním módním doplňkem se proto stávají správně zvolené sluneční brýle.

Při výběru brýlí můžete preferovat svůj osobní styl, módní vlivy, účel použití, cenu, ale také byste neměli zapomenout na kvalitu, která zajistí pohodu při používání a bezpečí pro oči. Výběr brýlí není nijak jednoduchá záležitost a existuje spousta doporučení, podle kterých je možné se řídit.

My se pro zjednodušení soustředíme na hlavní kriteria výběru:

Účel - při jaké příležitosti budete brýle nosit – při sportu, na dovolené u moře, jako módní doplněk k oblečení, v kombinaci s dioptrickými brýlemi, atd.

- na co si dát pozor při výběru správných slunečních brýlí do města?

Tvar obličeje – brýle by měly vyzdvihnout vaše přednosti a naopak potlačit tu část obličeje, na kterou nechcete upozorňovat. Nesmí vás nikde tlačit, sedět na tvářích apod. 

- jaké tvary obličejů existují , jaký je můj a jaké tvary brýlí mi tedy budou  slušet?

Funkční vlastnosti – samozřejmostí je ochrana proti UV záření. Benefitem, který zpříjemňuje vidění, jsou například polarizační a samozatmavovací  čočky, zrcadla a Anti-reflexní vrsty atd. Důležitý je také materiál, z kterého jsou čočky a rám vyroben.

jak poznám, jestli brýle mají UV filtr a co znamená UV400?

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip