Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Proč je v dnešní době problém najít muže do trvalého vztahu?

Proč je v dnešní době problém najít muže do trvalého vztahu?

17.5.2017 - redakce Babinet.cz

Marienka se ptá:Přicházím s takovým oříškem. Proč je v dnešní době problém najít muže? Ovšem, muže do vztahu, do života…

Marienko, první, co mě napadlo, byl hlasitý protest: „To není pravda, my chceme dlouhodobý partnerský vztah a kupu dětí!“, ale pak mi došlo, že bych mluvil pouze za sebe a navíc jsem zadaný… Podle mě je důvod naprosto jasný. Jasně, nic není černobílé, ale tady příčinu nalezneme opravdu velmi rychle a hlavně se nám nebude líbit. Tak především jsme sobci, dokonce odporní sobci. Kolik z nás je ochotno se uskrovnit, či uvolnit životní prostor pro druhého? Kolik z nás je ochotno omezit své koníčky na úkor partnera? Kolik z nás je ochotno přijít o svůj klid a založit rodinu? Jediné, na co myslíme, je náš požitek. Snažíme se vydělávat co nejvíce peněz a ty si pak užívat. Kde je pak nějaký prostor na někoho jiného? Se sobectvím souvisí i naprostá rozmazlenost, kterou nese naše stále rostoucí hmotná životní úroveň. Čím více máme peněz, tím méně máme dětí. A co si hlavně nejsme schopni připustit je fakt, že naše stále vyšší životní úroveň z nás dělá duchovní mrzáky neschopné pořádného partnerského vztahu, o nějakém duchovním poznání ani nemluvě. Stali se z nás konzumenti prefabrikovaných věcí. Přestaňme pořád myslet na sebe a své věci a začněme si všímat svého okolí. Nemusíme hned myslet na celý svět. Stačí si uvědomit, kdo je naším sousedem a že je opravdu jedno, jakým autem jezdíte a jestli máme značkové džíny či nikoliv. Začněme přemýšlet o tom, jestli má naše konání smysl a vydejme se na smysluplnější cestu, na které určitě potkáme tu pravou duši pro společný život.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

perenela
18.5.2017 15:02

S pánem souhlasím. Myslím, že ale odpověď na Marienčinu otázku tuší většina z nás. Je to v dnešní době, tzn. že dnešní doba přináší něco, co minulé doby neměly. Větší volnost, mnohem více voleb a možností, menší společenské sankce pro rozvedené a rozcházející se páry, přesycenost různými požitky...když si uvědomím, kolik hraček jsem měla v dětství já (určitě mnohem více než moji rodiče), a když vidím, kolik hraček mají dnešní malé děti (ještě několikrát více než jsem měla já), tak nevidím příliš naději, že by se v blízké budoucnosti lidé vraceli k ryzím hodnotám. Věcí, podnětů a požadavků na to, co chci mít a zažít, je stále stále a stále více (jsme jim vystaveni už od dětství) a nějaký partner v tom častokrát pak dost překáží.

Petris
4.12.2017 15:34

Dobrý den, já bych to otočil. Proč je v dnešní době těžké najít ženu pro společný život a založení rodiny ? Je to asi tím 100 lidí 100 chutí. Každý jsme nějací. Je mi přes 30. Když mohu mluvit z vlastních zkušeností zatím jsem bohužel narazil na ženy, které moc nevěděly co chtějí. A rozhodně jim nebylo kolem 20 let. Když se bavím s vrstevnicemi neví co chtějí nebo chtějí vstřebávat informace, dokud nemají žádné závazky. To mi řekla slečna se kterou jsem chodil půl roku. Co mě docela mrzelo. Protože si myslím, že vztah už závazek je. Momentálně žiju sám a snažím se na sobě pracovat. Ať už sportem nebo osobním rozvojem. Ale je pravda, že už bych se nejraději posunul dál. Našel si přítelkyni. Trávil společný čas, zkoušel nové věci, výlety atd. V budoucnu založil rodinu a věnoval se dětem. Proto nezoufej, protože tam určitě někdo někde je :)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz