Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Neviditelná 3D technologie pro bezchybný úsměv

Neviditelná 3D technologie pro bezchybný úsměv

28.6.2016 - komerční sdělení

Toužíte po krásných zubech a dokonce se i stydíte usmívat, ale přijde vám hloupé chodit se zadrátovanými zuby? Nebo vás děsínepříjemné vzpomínky z dětství na to, jak vám několikrát brali otisky zubů?

Věk nepředstavuje žádný problém a díky nejmodernějším technologiím můžete mít rovnátka, kterých si nikdo nevšimne.

„Neviditelná“ rovnátka Invisalign jsou zcela nenápadná. Jsou vyrobena z průhledné fólie, která je výrazně spolehlivější než drátky. Rovnátka jsou snímatelná: folii sejmete, najíte se, vyčistíte zuby a nasadíte zpět.

Pacient předem ví, jak bude chrup na konci léčby vypadat a jak dlouho bude léčba trvat.

3D modely zubů se staly realitou a moderní ordinace nejenve světě, ale už i u nás využívají intraorální scannery. Jedním z nich je scanner iTero, který rychle a efektivně vytvoří na obrazovce model zubů či celé ústní dutiny pacienta.

„Intraorální scanner „iTero Element“ představuje novou generaci přístroje, který umožňuje vytvořit 3D model chrupu bez užití otisků a v lepší kvalitě. Jeho konstrukce je přesná co do konečného výsledku a zvyšuje pohodlí pacienta. U většiny pacientů již nyní plně nahradí původní systém otisků chrupu,“ uvádí MUDr. Jiří Petr, ortodontista z klinikyPetrOrtho a předseda České ortodontické společnosti.

Žádné otisky, žádné cesty do laboratoří a zpět, ortodontista má vše názorně ve svém počítači, kde poté vytvoří model, jak budou zuby po léčbě vypadat a také plán, jakým způsobem se toho dosáhne.  Do detailů se určí posuny jednotlivých zubů po čtvrtmilimetrech. Na základě toho jsou vytvořeny fólie, které si pacient každé dva týdny vyměňuje.  Nemusí chodit často na kontroly jako s fixním aparátem. Tlak se tak vyvíjí na dané zuby a krok po krůčku se chrup přibližuje požadovanému tvaru.

Systém Invisalign je možné využívat k odstraněníširoké škály nedostatků vyžadujících rovnání zubů, od mírných úprav až po ty zásadní. Nikdy není pozdě nechat si srovnat zuby, aniž by o tom okolí muselo vědět. Bez ohledu na to, zda se jedná o estetickou nebo funkční úpravu, Invisalign je řešením pro širokou škálu případů.

Dospělí i teenageřisi mohou vybrat, jak rovného chrupu dosáhnout. S použitím Invisalign či InvisalignTeen není zapotřebí drátkůa zámečků, jelikož se jedná o průhlednou alternativu kovových rovnátek, která k úpravě zubů využívá řady téměř neviditelných, snímatelnýchrovnátek. Tapostupněupravují postavení zubů potřebným způsobem. Výhodou těchto rovnátek je, že nositelé nemají žádná omezení při jídle (protože se na jídlo a pití rovnátka snímají)sportu a dalších činnostech,a zuby se rovnají, aniž by si většina lidí uvědomovala, že podstupují léčbu. Stále více pacientů volí alternativu „neviditelných“ rovnátek. Invisalign je dostupný i v České republice.

Více informací na www.invisalign.cz a www.itero.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz