Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Kos: skvělá rodinná dovolená s vůní tymiánu

Kos: skvělá rodinná dovolená s vůní tymiánu

21.6.2016 - redakce Babinet.cz

Dovolená na Kosu nemusí vyjít draze. Stačí, když budete sledovat nabídky last minute dovolenéna webu Levnocestovani.cz a dostanete se do Řecka za úžasně nízké ceny. Last minute zájezdy ocení rodiny s dětmi, studenti a cestovatelé, kteří mají rádi super levné, a přitom luxusní pobyty u moře.

Na Kos každoročně přijíždí tisíce turistů obdivovat nádherné pláže, křišťálové moře a atraktivní turistické lokality. Vzhledem ke své poloze (k turecké pevnině necelých 5 kilometrů) byl v loňském roce využíván jako dočasná přestupní stanice migrantů, kteří putovali dále do Evropy. Nešťastná mediální kampaň vyvolala v některých lidech z této do té doby velmi oblíbené destinace obavy. Romantický ostrov s pravou řeckou atmosférou si ale letos opět získává svou popularitu.

Zdroj: Shutterstock

Cenový hit léta

Vzhledem k některým událostem ve světě se mění preference českých turistů při výběru letní dovolené. Řecký ostrov Kos splňuje všechna jejich kritéria a letos bude v období last minute v hledáčku tisíců rodin, které hledají klidnou a bezpečnou dovolenou. Velkou výhodou je stále ještě dostatek volných míst v kvalitních hotelech na plážích, kterých v nabídce pro letošní léto velmi rychle ubývá. Bonusem navíc jsou atraktivní ceny, za které se dají zájezdy na tento malebný ostrov pořídit.

Kos je pro každého

Zdroj: CK Fischer

Ostrov je častým cílem turistů všech věkových kategorií, mladí zde oceňují pulsující letoviska s dostatkem noční zábavy, starší generace se těší z odpočinku v doprovodu krásných přírodních scenériích a z možností výletů na okolní ostrovy. Rodiny s dětmi rádi využívají dětských klubů, ve kterých se jejich ratolesti příjemně zabaví. Letos jsou všechny animační programy vedeny ve sportovním duchu a děti mohou poměřit síly se svými vrstevníky v různých olympijských disciplínách.

Kromě dobrého koupání i skvělé jídlo

Zdroj: Shutterstock

Na Kosu se mimo krásného koupání a skvělých procházek po ostrově i dobře najíte. Na každém kroku naleznete příjemné taverny, kde ochutnáte to nejlepší z řecké a středomořské kuchyně. Vyzkoušejte pravý tymiánový med, jehož výroba je pro tuto oblast typická. „Kos se díky příjemné atmosféře stále těší velkému zájmu turistů. Místní obyvatelé, žijící převážně z turistického ruchu, jsou ke všem návštěvníkům velmi vlídní a každého vítají s otevřenou náručí. Kos zůstává i nadále jedním z nejoblíbenějších ostrovů právě pro svůj řecký temperament, který umírňují krásné přírodní scenérie,“ uvedl Jan Bezděk z CK Fischer.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz