Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Víme, kam zamířit v létě na dovolenou

Víme, kam zamířit v létě na dovolenou

26.1.2016 - komerční sdělení

Události posledních měsíců výrazně ovlivnily tisíce rodin, které každoročně touto dobou vybírají svou příští dovolenou. Již není v hledáčku na prvním místě kvalita hotelů, vzdálenost k moři či nabídka animačních programů. Rodiče chtějí hlavně takovou destinaci, která bude bezpečná.

Zdroj: Shutterstock

A která místa budou Češi preferovat?

„Dle statistik prodejů z posledních týdnů sázejí letos rodiče na destinace, které považují za bezpečné pro své děti. Mezi nejprodávanější v tuto chvíli patří Bulharsko, Španělsko, Řecko a Turecko,“ uvedla Simona Fischerová z cestovní kanceláře Fischer. A co mají tyto země společného? Hlavně důvěru klientů, že si udrží svůj bezpečný ráz a pohodovou atmosféru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Shutterstock

Slunné Řecko

Řecké ostrovy jsou synonymem pro nádherné pláže, památky a okouzlující přírodu. Důvěru budí zejména Rhodos, Kréta a Zakynthos. Někteří turisté začali na Řecko zapomínat kvůli obavám s uprchlíky, ale své starosti s nimi si v minulé sezoně užil pouze řecký Kos, který ale za problém vděčí především své geografické poloze, tedy blízkostí k tureckým hranicím.

Zábavné Španělsko

Španělsko se každoročně stává cílovou destinací pro rodiny s dětmi, kteří na Baleárských ostrovech nebo v Andalusii nalézají kromě čistého moře a krásných pláží i výborné podmínky pro rodinnou dovolenou v kvalitních hotelech.

Aktivní Bulharsko

Jasným favoritem díky dobré vzdálenosti a nízké ceně bude v letní sezoně podle statistik Bulharsko. Letoviska zde nabízejí bohatou nabídku sportů, možnosti zábavy a široké pláže. Z této země se vrátíte nejen odpočatí, ale také plní nových zážitků.

Orientální Turecko

Země provoněná exotickým kořením, východní kulturou a dávnou historií nabízí moderní hotelové komplexy s perfektními službami. Odpočinek slibují nádherné široké pláže s klidnými zákoutími, zábavu zase pulsující městečka v přímořských letoviscích.

„Chápeme obavy rodin s dětmi, proto pro ně dobrou zprávou může být to, že pokud se rozhodnou pro včasný nákup zájezdu v předprodeji a v daném termínu pak nebudou moci odletět, dovolenou si prostě vymění. A to i týden před odletem, “ dodala Fischerová.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz