Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Ekologie a zdraví na prvním místě. Vsaďte ve své domácnosti na přírodní materiály

Ekologie a zdraví na prvním místě. Vsaďte ve své domácnosti na přírodní materiály

30.7.2015 - redakce Babinet.cz

Ve svých domácnostech chceme, nejen kvůli dětem, ale také kvůli vlastnímu zdraví, předcházet výskytu nebezpečných látek. Možná to ani nevíme, ale spousta věcí u nás doma může obsahovat škodlivé materiály, které negativně ovlivňují zdraví celé rodiny. Na co si dát pozor, a jak efektivně předcházet existenci nezdravých látek a nežádoucích výparů v jídelně, obývacím pokoji a dalších místnostech? Rozhodně bychom měli dát přednost ověřeným materiálům.

Foto Oxno:

Oxno – jídelní křeslo, teak, Skargaarden, 14112,- Kč Foto: La Casa Nova


Dřevo - spolehlivý pomocník pro zdravou domácnost

Abychom se doma, ale třeba i na zahradě, vyhnuli nejrůznějším změkčovadlům, PVC, ftalátům, formaldehydu a dalším zdraví škodlivým látkám, které jsou obsaženy v některých nekvalitních podlahových krytinách, tapetách či napodobeninách dřevěného nábytku, je dobré dát přednost přírodním materiálům. Jedním z příkladů je teakové dřevo. Teak je jednou z nejlepších a nejcennějších dřevin, kterou známe. Patří mezi nejtrvanlivější dřeviny světa. Spojuje v sobě všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. „Nábytek z teaku se vyznačuje dlouhou životností, vysokou odolností proti výkyvům vlhkosti, extrémní pevností a stálostí tvarů. Je naprosto imunní proti plísním, hnilobě a hmyzu, odolá 5% kyselině solné a 10-20% kyselině sírové bez zvláštních změn. Jeho nepropustnost, způsobená obsahem olejnatých pryskyřic, zaručuje vysokou trvanlivost i v mokrém prostředí. Bez újmy snáší střídavě suché a vlhké prostředí,“ doplňuje Tereza Rážová ze společnosti La Casa Nova, specializující se na oblast designového zahradního nábytku.

Foto Djuro 6:

Djuro – zahradní relax křeslo výrobce Skargaarden, teak 19901 Kč Foto: La Casa Nova

Užívejte si příjemné posezení i venku na terase

Kvalitní designový nábytek, který je současně z přírodních materiálů a zároveň odolný proti případným výkyvům počasí, není úplně jednoduché sehnat. Nábytkářské a stavební řetězce sice nabízejí levné zahradní sestavy, ty ale běžně vydrží jednu sezónu a pak už jen stěží plní funkci reprezentativního zahradního nábytku. Zahradní nábytek, který by zvládl i nepřízeň počasí, musí být vyroben z kvalitních materiálů včetně potahových látek. Ty už v současné době odolávají nejen kondenzaci vody, ale i slunečnímu žáru. Skvělým tipem jsou látky Sunbrella, oblíbené zejména v USA. Američanky je používají nejen na své zahrady, ale díky jejich luxusnímu vzhledu a kvalitě materiálů i do interiérů. Chtějte pro sebe i vy to nejlepší. Vsaďte na kvalitní, zdravotně nezávadné materiály s dlouhou životností. Uvidíte, že taková investice se vám mnohonásobně vrátí.

Foto Grinda 2:

Grinda – zahradní jídelní křeslo, dub/teak, Skargaarden 14474 Kč Foto: La Casa Nova

Foto: La Casa Nova  - Sestava Haringe


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz