Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Příběh Eriky: Plastická operace prsou mě udělala tím, kým jsem

Příběh Eriky: Plastická operace prsou mě udělala tím, kým jsem

29.7.2015 - redakce Babinet.cz

Pro někoho je plastická operace prsou prostředkem ke zvýšení atraktivity. Existují však i ženy, kterým plastika prsou zásadně ovlivnila celý život. Jednou z nich je Erika, jedna z prvních pacientek Doc. MUDr. Jana Měšťáka, která podstoupila před třiceti lety plastiku nevyvinutého prsu.

Erika byla mladá, plná snů o budoucnosti a životě, do kterých silně vstupovalo i to, jak vypadá. Tělo však její představy o vzhledu nevyslyšelo. „Stalo se, že mi jedno prso nevyrostlo. I nyní, po mnoha letech, se tato slova říkají těžko a bolestivě,“ vzpomíná na těžké chvíle Erika Ch., která se kvůli deformaci začala stranit ostatních.

Nosila vycpanou podprsenku a roláky, stále však měla pocit, že si všichni musí jejího problému všimnout. Sezení u psychologa nepomáhala. Rodiče jí proto po dvouletém snažení sehnali ty nejlepší implantáty, které byly na trhu dostupné, a v šestnácti podstoupila plastickou operaci prsou.

Vstoupila do vysněného života

„Leckdo si po operaci naříká, stěžuje, ale já jsem byla tou nejšťastnější na světě,“ popisuje Erika své pocity po zákroku. Díky plastické operaci prsou se konečně se přestala stydět. Mohla prožívat běžné starosti, které k věku šestnácti let patří.

„Roky běžely dál, uteklo skoro třicet let a já jsem si ještě silněji uvědomila vděčnost k docentu Měšťákovi, který mě operoval. Mohla jsem se vrátit do života, který druzí nazývají normálním, ale pro mne byl vysněným,“ dodává spokojená žena, která prožila s implantáty bez problémů téměř třicet let.

Výměna vadného implantátu

Při poslední preventivní prohlídce prsou se však ukázalo, že implantát prosakuje. Výměna implantátů proto byla nevyhnutelná. „Najednou jsem se cítila ohrožená, nikoli však pro prosakující gel, ale pro vidinu ohrožení mé náhrady. Iracionální strach, zda nebudu prožívat znovu to, co ve svých dospívajících letech,“ říká. Věděla, že bude muset opět zamířit na operační sál.

Je jen jeden plastický chirurg, kterému důvěřuji

Je mnoho klinik plastické chirurgie. Erika však věděla, že existuje jen jedno místo, kterému důvěřuje. Nezaváhala ani chvíli a plastickou operaci chtěla podstoupit jedině u docenta Měšťáka na klinice plastické chirurgie Esthé.

„Lékaři mi doporučovali konzultovat výměnu vadných implantátů s více plastickými chirurgy, ale pro mě by to byla ztráta času. Docent Měšťák stal proslulým, věhlasným a všemi uznávaným lékařem. Netušila jsem, zda mne přijme a bála jsem se odmítnutí,“ popisuje své počáteční obavy.

Ty však byly zbytečné. Jan Měšťák však svou bývalou pacientku rád opět přijal a ona se s naprostou důvěrou svěřila do jeho rukou.

Když mi sundali obvazy, oněměla jsem úžasem

Erika neabsolvovala operaci proto, že chtěla větší prsa, ale protože musela. Očekávala výměnu starého implantátu za nový. Když jí však sestřička sundala obvazy, oněměla úžasem. „Mám nádherně vymodelovaná prsa, krásná a pravidelná. Přesně taková a možná i krásnější, než jsem si při první operaci vysnila,“ říká nadšeně.

Plastika a modelace prsou přinesla Erice radost do života. „Když se nyní ohlédnu, myslím, že do určité míry za to, jakou jsem, vděčím právě docentu Měšťákovi. Nezahořkla jsem tehdy a nyní jsem velmi šťastná,“ dokončuje svůj příběh.

Plastičtí chirurgové pomáhají denně ženám, které trápí podobné problémy, jako Eriku. Doc. Jan Měšťák, CSc. dnes vede tým zkušených lékařů na klinice Esthé. On a další chirurgové, mezi které patří například MUDr. Karel Urban, MUDr. Libor Kment a další, už provedli operace prsou u tisíců žen. Některým přinese operace prsou vyšší sebevědomí, jiným může změnit celý život.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Sax
20.11.2018 15:18

taky zvažuji plastickou operaci, chci si nechat zvětšit prsa. jen mám strach z bolesti.

Lejla9
29.11.2018 22:02

bolí to jako jakákoliv operace. ALe i s bolesti se dá pracovat. Ted je hodně možnosti, jak bolest zmírnit

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz