Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Nemáte čas nebo peníze na dovolenou v zahraničí? I Praha vás okouzlí

Nemáte čas nebo peníze na dovolenou v zahraničí? I Praha vás okouzlí

28.7.2015 - redakce Babinet.cz

Ne každý může jet na dovolenou na 14 dní k moři. Relaxovat a užívat si jako na dovolené se přitom dá i v Praze. Nezáleží, zda rádi lenošíte a vychutnáváte si dobré jídlo a pití, nebo dáváte přednost poznávání města a jeho památek. Stačí mít správného průvodce Prahou, jako je 2GIS. Věděli jste například, že takřka v centru metropole je písečná pláž s lehátky a bary?

I během jediného víkendu v Praze můžete načerpat tolik energie a zážitků jako na několikadenní dovolené v zahraničí. Musíte na to jít ale chytře. Ideálním společníkem pro poznávání veškerých možností, které Praha nabízí, je informační systém s 3D mapou, 2GIS. Najdete ho na stránkách www.2gis.cz. Ještě větší službu však odvede, když si jej zdarma stáhnete jako aplikaci do svého chytrého telefonu nebo tabletu. Stejně, jako máte vždy při sobě své mobilní zařízení, tak budete mít i veškeré potřebné informace o Praze. Aplikace 2GIS dokonce funguje i bez mobilního signálu nebo wi-fi sítě, takže vám poradí za každých okolností.

Tuto aplikaci si zamilují nejen pečliví plánovači, ale i spontánní výletníci. Pokud patříte do první skupiny a svědomitě si vše předem plánujete, jistě uvítáte možnost označovat vyhledaná místa jako oblíbená. Můžete si tak prostřednictvím aplikace předem dopodrobna rozvrhnout, na jakou památku se v Praze zajdete podívat, kde se najíte nebo kde se ubytujete, pokud je potřeba. Místa si přidáte do svého seznamu „Oblíbené“ a o víkendu můžete postupovat přesně podle plánu.

Necháváte rozhodování spíše na aktuálním rozpoložení, nebo se vaše plány změnily? Nevadí. Pokud dostanete například chuť na zmrzlinu nebo se chcete zchladit na koupališti, není nic snazšího, než zadat své přání do vyhledávače 2GIS. Během několika sekund se vám na mapě zobrazí seznam poskytovatelů požadovaných služeb. Samozřejmě můžete vybírat i podle vzdálenosti od místa, kde se právě nacházíte.

Abyste neztráceli čas blouděním po Praze nebo čekáním na špatnou tramvaj, je aplikace vybavena také plánovačem trasy. Využít jej můžete při cestování autem i městskou hromadnou dopravou. S informačním systémem 2GIS máte navíc vždy jistotu, že na dané místo nejedete zbytečně. Obsahuje totiž řadu důležitých informací, jako je otevírací doba nebo veškeré kontakty.

2GIS si zdarma stáhnete přes App Store, Google play, BlackBerry World nebo Windows.

Pláže, letní kina, exotika, památky… Stačí si vybrat. Navštivte například:

  • Prague Beach

Hořejší nábřeží Vltavy se mění v pláž u moře. Přijďte se bavit a relaxovat do tohoto ojedinělého prostoru s letním kinem, hudebním klubem, sportovními aktivitami, bary, stánky s občerstvením a pestrou nabídkou zajímavých akcí.

  • Přírodní koupaliště Motol

Oázu klidu naleznete na přírodním koupališti, které je snadno dostupné díky nové trase metra A. Celý areál je zatravněný a nabízí také možnosti občerstvení.

  • Katedrála svatého Víta

Zchlazení těla a obohacení mysli naleznete ve svatovítské katedrále, která je součástí Pražského hradu. Celý areál je v mapě 2GIS podrobně zobrazen včetně všech nádvoří a 3D modelu katedrály.

  • ZOO

Fotografie mnoha exotických zvířat si můžete přivézt i z víkendu v Česku. Pražská ZOO je dokonce čtvrtou nejlepší ZOO na světě!

  • Letní kino Regina

Filmové zážitky pod otevřeným nebem nabízí takřka každý den letní kino v Kaizlových sadech v Karlíně.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz