Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vyzkoušejte kyselinu hyaluronovou – omladí i zkrášlí pleť

Vyzkoušejte kyselinu hyaluronovou – omladí i zkrášlí pleť

29.4.2015 - komerční sdělení

Přírodní, makromolekulární látka ze skupiny polysacharidů, zvaná kyselina hyaluronová, je dnes již velmi známou složkou mnoha kosmetických produktů. Velmi často již doma nějaké s jejím obsahem máme, nebo si další pořizujeme většinou v touze po omlazení a zkrášlení pleti. Proč je vlastně tato látka pro nás prospěšná a funguje?

Kyselina hyaluronová je přírodní makromolekulární látka ze skupiny polysacharidů. Obsahuje dvě stavební jednotky, kyselinu glukuronovou a acetylovaný glukosamin, které se pravidelně střídají a tvoří dlouhý lineární řetězec, který po své délce obsahuje obrovské množství volných karboxylů, skupin kysele reagujících, silně vázajících vodu. Od délky tohoto řetězce je závislá její schopnost pronikat do kůže a chránit ji.

Získává se speciálním biotechnologickým procesem pomocí bakterií. Je nutno říci, že je to látka tělu vlastní, proto ji pokožka snadno přijímá. Je unikátní ve své schopnosti vázat velké množství molekul vody. Je tedy silně hydratační a pro pokožku nezbytná k udržení její optimální rovnováhy hydratace.

Právě kyselina hyaluronová spolu s dalšími glykosaminoglykány a kolagenem tvoří důležitou složku mechanizmu znovuobnovení poškozené pokožky a je základním kamenem při tvorbě kožních buněk. Lze ji tedy skvěle využít k obnově poškozené pokožky. Svými vlastnostmi zásadně působí na stimulaci a růst nových buněk, omezuje tvorbu vrásek a výrazně zjemňuje pokožku. Pleť znovu získá mladistvý vzhled. Působí také pozitivně na akné, dermatitidy a na hojení ran.  Regenerační účinek je velmi výrazný a je dobře snášen. Při jejím použití se nevyskytují žádné vedlejší účinky či alergické reakce.

Většina produktů exkluzivní kosmetické značky Dr. Entner je založena právě na kyselině hyaluronové. Ve svých výrobcích značka kombinuje tuto kyselinu s různými typy signálních peptidů, což jsou molekuly, jejichž cílená funkce pro pleť závisí na složení a zastoupení jen několika aminokyselin v jednom typu peptidu. Pak je možné se pomocí speciálně syntetizovaných typů peptidů zaměřit na zmírnění mimických vrásek, na obnovení tvorby kolagenu a elastinu a celkově na anti-agingový efekt. Tyto látky jsou vyvinuty laboratořemi ve Španělsku a Francii a mají klinické studie na tyto typy účinků.

Nejprodávanějším produktem značky Dr. Entner je speciální čisté sérum Kyseliny Hyaluronové – NANODERM HA. Jedná se o hluboce hydratační čisté sérum proti stárnutí pleti. Toto sérum obsahuje nanomolekulární kyselinu hyaluronovou, která tvoří 80% z účinného obsahu kyseliny hyaluronové čisté, což zaručuje jeho vysokou účinnost v hloubkové hydrataci. Kyselina hyaluronová o váze 10 až 15 tisíc Daltonů totiž proniká hlouběji do pokožky a je podstatně účinnější než normálně používané hyaluronové kyseliny o vyšší molekulové váze 1.5 až 2 milionů Daltonů. Tyto jsou však zodpovědné za povrchovou hydrataci pokožky, která je také nezbytná. Proto je vhodné kombinovat účinek obou.

Sérum značky Dr. Entner můžete objednávat na www.drentner.cz. Můžete si ale objednat i malý vzorek, abyste si předem produkt vyzkoušeli.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip