Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Rány se mi zahojí, ale

Rány se mi zahojí, ale

Anetka

Pamatuji si ten den naprosto přesně. Jsou to asi dva měsíce, ale vidím to stále před sebou.

Ten den jsem nešla do školy, jelikož se se mnou rozešel můj tehdejší přítel a ve škole bych to asi nezvládla. Když jsem se po ránu dala jakž takž dohromady, napadlo mě, že bych si mohla dojít k metru pro cigarety. Tak jsem se oblékla a vyrazila jsem. Na tom samozřejmě není nic divného, ale... Při vycházení z trafiky jsem si všimla naprosto nenápadného muže. Byl normálně oblečený, vůbec nevypadal jako někdo, kdo by mi mohl ublížit. To jsem se ale šeredně zmýlila.

Šla jsem normální chůzí domů a on pořád za mnou. Myslela jsem, že má třeba jen stejnou cestu jako já. Potom mě ale předběhl a řekl, ať mu "navalim" ty cigára. Řekla jsem, že žádný nemám, to víte, pud sebezáchovy. Jenže on moc dobře věděl, že je mám schované v kapse. Když jsem mu podruhé řekla, že opravdu žádné cigarety nemám, udeřil mě. Možná vás napadne, že jsem dostala jen obyčejnou facku. Omyl! Ten týpek, co vypadal naprosto normálně, mě udeřil pěstí.

Tak moc jsem to nečekala, že jsem upadla na zem s rozseknutým rtem, ze kterého mi začala pořádně téci krev. Vstala jsem a on opakoval svou otázku, zda mu už dám ty cigarety. Zmohla jsem se jen na to, že jsem pootočila hlavou, jakože ne. Tak jsem schytala ještě jednu. Tentokrát těsně k oku. To už jsem to nevydržela a vytáhla jsem ty ,,jeho“ cigarety z kapsy, hodila mu je na zem a dala se na útěk. Ani jsem se neohlédla.

Domů jsem dorazila celá od krve a s velikým šrámem na dušičce. Ne proto, že mě někdo tak surově zmlátil, ale proto že se mě nikdo nezastal. Kolem prošlo minimálně pět lidí a nikdo neřekl ani slovo. Proboha kde to žijem? Co jsme to za lidi? To si opravdu nedokážeme navzájem pomoci? Nechápu to... Zůstává mi nad tím rozum stát. Mrzí mě to a šokuje zároveň. Rány na obličeji se mi zahojí, ale ta veliká rána, co jste mi způsobili vy... vy, co jste se mě nedokázali zastat, tak ta rána od vás tam zůstane navždycky...

Máte podobnou smutnou zkušenost? Chcete se podělit o svůj zážitek s ostatními? Napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip