Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Jak zabavit dítě v autě?

Jak zabavit dítě v autě?

22.7.2014 - redakce Babinet.cz

Sami to určitě znáte - sotva vyjedete z domova, už slyšíte to známé “Kdy už tam budem?”. Pokud mají děti v autě dlouhou chvíli, a nudí se, klidná atmosféra v autě je ta tam. Vy začnete být nervózní, nesoustředíte se na řízení a otáčíte se dozadu, což může vést k dopravní nehodě. Jak ale děti zabavit tak, aby vaše cesta proběhla v klidu a v pohodě?

1. Pokud jedete sami, cestu si dobře naplánujte

Zejména pokud cestujete na dlouhou vzdálenost sami bez další dospělé osoby, nikdy nepodceňujte plánování trasy. Ačkoli jízda v noci má mnoho nevýhod (horší viditelnost, větší nebezpečí únavy a mikrospánku), pokud cestujete s dětmi, je vždy vhodnější jet přes noc, nebo alespoň vyjet brzy nad ránem, aby děti větší část prospaly, a vy jste se mohli soustředit na řízení.

2. Přibalte dětem oblíbené hračky

Malé děti si nikdy nevydrží dlouho hrát pouze s jednou věcí. Pokud je chcete zabavit na co nejdelší dobu, pořiďte jim kapsář, který umístíte na zadní stranu předního sedadla. Do něj vložte oblíbené hračky a například i lahvičku s pitím. Tím se vyhnete tomu, že budete pití muset dozadu dítěti stále podávat.

3. Hrajte hádej, kdo jsem

Starší děti můžete zabavit touto úžasně jednoduchou hrou, která se jim určitě bude líbit. Jeden z vás myslí na nějakou pohádkovou postavu a ostatní se pomocí otázek, na které se odpovídá ano ne, snaží odhalit, o jakou bytost jde.

4. Poslouchejte, čtěte, bavte se

Skvělou službu prokáží také pohádky na CD nebo DVD. Starší potomky určitě potěšíte tabletem, na kterém si budou moci sami přehrávat seriály, filmy nebo hrát svou oblíbenou hru. Pokud ale nechcete být rušeni při řízení, pořiďte ještě svým potomkům sluchátka. Do auta můžete také přibrat celou řadu obrázkových knížek.

5. Počítejte auta různých značek nebo zvláštní vozidla

Oblíbenou zábavou mnoha dětí je také počítání aut různých značek. Aby to bylo ještě zajímavější a napínavější, můžete počítat nejrůznější zvláštní vozidla, která se pohybují v blízkosti dálnic. Můžete se třeba s dětmi zaměřit na bagry, traktory nebo silničářské vozy v okolí silnice.

6. Naplánujte častější přestávky, odpočívadla vybírejte podle toho, jestli mají dětská hřiště

Při plánování cesty vždy připočtěte čas potřebný na pravidelné přestávky. Žádné dítě nevydrží dlouho sedět, a pokud nechcete, aby pro něj byla cesta únavná až přes únosnou míru, věnujte pozornost výběru odpočívadel, které jsou vybaveny dětskými hřišti, na kterých si děti mohou pohrát a mohou se protáhnout.

7. Nezapomeňte na dobrou svačinku

Abyste vaše dítě udrželi tiché a klidné po celou dobu cesty, nesmíte zapomenout mu připravit něco dobrého k snědku. Doporučujeme hlavně zeleninu a ovoce, případně chutné sendviče. Přibalte si s sebou také dostatek tekutin pro případ, že byste museli nedobrovolně zůstat stát na rozpálené dálnici v koloně.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz