Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  AUDIO: České bezlepkové pivo pro celiaky, ale nejen pro ně, se představuje

AUDIO: České bezlepkové pivo pro celiaky, ale nejen pro ně, se představuje

1.5.2014 - redakce Babinet.cz

Nabídka speciálních piv na českém trhu se rozšiřuje. Novinkou je pivo CELIA DARK, s jehož výrobou začal Žatecký pivovar. Pivo CELIA DARK je tmavým, originálním speciálním ležákem, uvařeným z žatecké vody, českého ječného, bavorského, barevného a karamelového sladu a žateckého chmele. Varným postupem se podařilo docílit syté tmavohnědé barvy a chuti, která překvapí svou jemnou silou a vyváženou hořkostí. Obsah alkoholu je 5,7% obj., koncentrace původní mladiny dosahuje14,60 %. Hodnoty lepku měřené certifikovanými laboratořemi jsou nižší než 0,5 mg/100ml, tedy hluboko pod normami obsahu lepku stanovenými jak Českou republikou, tak Evropskou unií. Na trhu bude nabízeno ve skleněné láhvi o obsahu 500 ml.

Předchůdcem piva CELIA DARK je jeho starší „bratříček“ – pivo CELIA, světlý bezlepkový ležák. Žatecký pivovar jej uvedl na trh v říjnu 2010. O jeho vznik  se zasloužila spolupráce pražského Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s., který vyvinul unikátní technologii umožňující bezpečnou výrobu piva pro celiaky a Žateckého pivovaru, který zavedl bezlepkovou technologii a výrobu a pivo s názvem CELIA.

"Uvedení piva CELIA DARK na tuzemský trh je logickým krokem rozšíření velmi úspěšné nabídky bezlepkového piva CELIA a to nejen pro lidi trpící celiakií, ale pro všechny, kteří dávají přednost lehce stravitelným a organismus nezatěžujícím potravinám," uvedl Martin Kec, jednatel Žatecké pivovaru spol. s  r. o. "Opět se potvrdilo, že piva vyráběná tradičními technologiemi z vysoce kvalitních surovin si své ctitele vždy najdou," dodal Martin Kec.

Žatecký pivovar obdržel za produkci piva CELIA řadu ocenění. První  z nich byla Výroční cena F. O. Poupěte udělená Českým svazem pivovarů a sladoven v roce 2011. V roce 2012 bylo pivo CELIA oceněno Asociací inovačního podnikání České republiky čestným uznáním v soutěži Inovace roku. V roce 2013 získalo pivo CELIA první cenu v kategorii piv na prestižní londýnské soutěži Free From Food 2013.

AUDIO: Radek Vincík, obchodní ředitel Žateckého pivovaru představí bezlepkové pivo tmavou Celii.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz