Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Soutěžte o skleněný poklop na Sedlčanský Selský Hermelín

Soutěžte o skleněný poklop na Sedlčanský Selský Hermelín

14.4.2014 - redakce Babinet.cz

Ochutnali jste už novinku mezi Sedlčanskými Hermelíny – Selský? Poctivý sýr vyrobený podle původní receptury nyní vyniká nejen plnou chutí a vůní venkova, ale také možností vyhrát originální skleněný set. Ten udrží všechny přednosti Selského Hermelínu v průběhu dozrávání v lednici pěkně pod poklopem.

Co kus, to originál

Selský Hermelín zaujme hned na první pohled. Originální obal s rustikálním designem a stylovou folií upoutá vaši pozornost, ale to hlavní se skrývá uvnitř. V čem je Sedlčanský Selský Hermelín tak jiný? Na povrchu má jen minimum bílé ušlechtilé plísně, je zvrásněný a svým nepravidelným tvarem připomíná ručně vyrobený sýr. Jak dozrává, ještě více se tvaruje. Zapomeňte na stejnoměrné tvary klasických Hermelínů, zde je každý kus originál.

Každým dnem výraznější chuť a vůně

Odlišné jsou ale především chuť a aroma tohoto sýra. Selský Hermelín vyniká svou plnou chutí, v aroma se snoubí vůně čerstvého mléka a kravského chléva. Prostě sýr s chutí a vůní venkova.

Své přednosti přitom dává najevo postupně. Selský Hermelín totiž prozrává přirozeným způsobem, tedy od kůrky dovnitř sýra. Každý si tak může najít svou optimální míru zralosti. Podle znalců je ale nejlepší ke konci trvanlivosti, kdy se z původního sýrového jádra stává lahodný jemný krém. Abyste si Sedlčanský Selský Hermelín vychutnali co nejvíce, nechte jej po vyndání z ledničky zhruba 20 minut při pokojové teplotě. „Touto naší specialitou chceme oslovit zákazníky vyhledávající především poctivé a tradiční výrobky. Například ty, kteří nedají dopustit na tradiční české dobroty od babičky na venkově. Svou chutí a texturou by pak měl Selský vyhovovat zejména těm, kdo preferují více dozrálé Hermelíny,“ vysvětlil Kamil Arnošt z Povltavských mlékáren.

Celorepubliková spotřebitelská soutěž značky Sedlčanský

O sýrové poklopy můžete soutěžit až do 6. května 2014 také ve spotřebitelské soutěži značky Sedlčanský. Šanci získat jej máte přitom obrovskou. Vyhrává každý desátý soutěžící! Kupte si v tomto termínu libovolné tři sýry značky Sedlčanský (min. jeden z nich ale musí být Selský Hermelín), zašlete unikátní kódy z čísla šarže přes web nebo prostřednictvím SMS a obratem zjistíte, jestli jste vyhráli jeden ze sýrových poklopů na Selský Hermelín. Originální sýrový set přitom získává každý desátý soutěžící. Podrobnější informace (kompletní pravidla) a registrace unikátních kódů jsou na speciální soutěžní stránce http://soutez.sedlcansky.cz/.

Více informací na:
http://www.sedlcansky.cz/novinky/ziskejte-syrovy-poklop-na-selsky-hermelin/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz