Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Máte ráda testy? Vyzkoušejte si je

Máte ráda testy? Vyzkoušejte si je

Hana Mašiková

Víte, ke kterému emočnímu typu paříte? Jste spíš auditivní nebo vizuální typ? Jste bojovná nebo nezávislá? To vše můžete sama zjistit. Nakladatelství Portál vydalo už druhou knihu psychotestů Gillese Azzopardiho pod názvem Kniha Psychotestů II.

Zatímco  první díl pojednával převážně o morfologické typologii osobnosti a obsahoval testy fyzické formy, únavy, apod., Kniha Psychotestů II se zaměřuje především na emoce, jejich původ, způsoby jednání, pohnutky, IQ a typologii podle činnosti mozku.

Úvod obsahuje několik kapitol teorie. Zajímavým a i pro laika srozumitelným jazykem, zde autor rozebírá a vysvětluje činnost mozku, jeho hemisfér, čtenář se dozví, kde a jak vznikají emoce, ke kterému emočnímu typu patří, jak je to s inteligencí, a dalších teoretické informace, včetně slovníčku odborných výrazů.

Druhou částí knihy je množství testů, které nám pomohou, porozumět sobě i ostatním a alespoň z části odhalí, jak moc při komunikaci s ostatními lidmi záleží na porozumění, pochopení, pomůže nám k umění poznat sám sebe, ale také, vcítit se do druhého, podívat se na svět jeho očima, pochopit, že různí lidé vnímají a chápou jinak...

Kniha nás pobaví a nepochybně i prospěje našim vztahům, ať už se spolupracovníky, rodiči, partnery, nebo úplně cizími lidmi, které denně potkáváme.

Ukázka:

Každý z nás má sklon používat jednu hemisféru častěji než druhou. Je-li skupina lidí postavena před stejný problém, někteří k jeho vyřešení využijí spíše levé hemisféry (tedy logické metody), jiní naopak hemisféry pravé (tedy intuice).

Tato mozková preference je vrozená a je více patrná u mužů, než u žen, které dokážou lépe propojit levou a pravou hemisféru, tj. soustředit se a vnímat více věcí najednou...

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz