Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nemilé překvapení

Nemilé překvapení

Jana Šulcová

Jdete do obchodu s textilem, vyberete si zboží, které se vám líbí, a míříte do kabinky si ho vyzkoušet. Když jste ve stísněném prostoru vysvlečená, najednou zjistíte, že tam nejste sama. Potřebovala jsem si koupit nové prádlo - podprsenku. Vybírám ji podle velikosti, ale i to je náročné. Každý výrobce má totiž představu o velikosti pod stejným číslem jinou. Přestože naše obchody jsou plné dámského prádla, ale spíše malých velikostí, na větší velikosti výrobci rádi zapomínají.

Pokud chcete patřičnou velikost a aby vám seděla, tak musíte navštívit několik obchodů a ani to není zárukou, že výsledek bude odměněn malým kousíčkem prádla za nemalou cenu. Ale co neuděláme pro to, abychom i v prádle vypadaly dobře.

Zamířila jsem do další specializované prodejny prádla. Po chvilce jsem si vybrala dvě podprsenky a na cenu jsem se raději nedívala, aby neovlivnila moje konečné rozhodnutí. A opět, jít do kabinky, vysvléci se, vyzkoušet a zůstala jsem stát v kabince jako opařená, nebyla jsem tam sama. Ona totiž nad kabinkou byla zabudovaná kamera, která snímala dění v kabince a část prodejny. Prodavačce jsem přes tenký závěs hned oznámila, že se mi nelíbí aby mne při zkoušení prádla někdo sledoval, pokud to nechci já sama, a kamera už vůbec ne. Při vracení prádla jsem prodavačce ještě zopakovala svůj názor a že je to vůči ženám neslušné a nevhodné. Na dotaz, proč to dělají, když všechno zboží mají označené čipy a u vstupu do prodejny mají patřičné bezpečnostní zařízení, mi bylo sděleno, že kameru tam zabudovalo vedení z Prahy.

Nemám nic proti bezpečnostním kamerám, tam kde jde o naši bezpečnost, ale v kabince, kde si ženy zkouší prádlo, se mně to zdá jako pořádná nehoráznost.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip