Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  ZIPFY = super boby nejen pro děti

ZIPFY = super boby nejen pro děti

2.12.2013 - redakce Babinet.cz

Carvingové boby ZIPFY jsou za posledních 5 let nejprodávanějšími boby na Amazonu. Proč?

Důvodů je hned několik: pro tento nový zimní sport toho moc nepotřebujete - žádné instruktory, žádné drahé vybavení, žádné speciální tratě, dokonce ani vleky ne. Ovšem zábava je zaručená!

Tyto zvláštní boby jsou velmi pevné, lehké a snadno se nosí. Pod kopcem si je jednoduše přehodíte přes rameno nebo je za sebou táhnete na popruhu. A vydrží toho opravdu hodně: modely Zipfy CLASSIC (určené bobařům od 6 do 106 let) unesou až 113 kg, modely Zipfy JUNIOR (pro děti od 3 do 6 let) až 38 kg.

Jejich největší výhodou je ale to, jak snadno se ovládají. Díky nízko položenému těžišti a profilované skluznici na nich jezdec carvuje pouhým náklonem do zatáčky – přenese váhu na stranu, rukou se dotýká svahu, přičemž druhou rukou se přidržuje „kniplu“. Někteří borci na nich dokážou i obstojně skákat.


Brzdí se jednoduše nohama.
Chcete-li okamžitě zastavit, přitáhnete „knipl“, zakloníte se a zadní část bobů zaboříte do sněhu. Sedíte kousek nad zemí, takže nemusíte mít obavy z nějakých krkolomných pádů. Proti střetu s překážkou vás ochrání vaše vlastní natažensté nohy.

Podívejte se, jak to funguje, a to nejen na sněhu  http://zipfy.cz/media/


Americký výrobce má nadšení pro věc a smysl pro humor, což jej spojuje s opravdovými „bobaři – srdcaři“ – jamajským olympijským bobovým teamem. Speciální edice bobů ZIPFY je proto vyvedena v jamajských národních barvách. Část prostředků utržených z jejího prodeje putuje na olympijskou přípravu Kokosů na sněhu.

Letošní novinkou je umělecká edice inspirovaná komiksy a graffiti, která osloví hlavně teenagery.

ZIPFY lze pořídit za velmi příjemnou cenu – předškolní verzi za 599 Kč, verzi pro školáky, teenagery a dospělé za 799 Kč.

Více fotek a vtipných videí najdete na www.zipfy.cz a místním ZIPFY facebooku https://www.facebook.com/ZIPFYcarvingoveboby

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz