Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Premiérové lahůdky v divadle Komedie

Premiérové lahůdky v divadle Komedie

Lenka Studenková

Pražské divadlo Komedie chystá na září hned dvě divadelní lahůdky, o které byste určitě neměli přijít!

Již v úvodu sezóny, 7. a 8. září, proběhne světová premiéra projektu vedeného italsko-francouzským choreografem PACO DECINOU. Představení s názvem Salto nel vuoto vznikalo během stáže, kterou pod vedením Paco Deciny absolvovalo během letních měsíců šest tanečníků z Prahy.

Paco Dècina vybral pro tento projekt záměrně směsici tanečníků s různorodými profesionálními zkušenostmi. Vedle absolventů taneční konzervatoře Duncan Centre stojí absolventi Konzervatoře Jána Belly v Banské Bystrici i studenti HAMU. Alžběta Májová (ČR), Zdenka Svíteková (SK), Veronika Šimková (ČR), Tomáš Krivošík (SK), Pierre Nadaud (FR) a Michal Záhora (ČR) jsou podepsáni pod vlastními projekty objevujícími se na programu řady pražských nezávislých scén. Společně však doposud nepracovali. K tomu Paco Dècina poznamenává: „Překvapili mě. V tomto počátečním období rezervovaném především k vzájemnému setkání mě překvapili čímsi intimním, co je stále cítit v pozadí jejich vztahů, i když se v pohybu může objevit a často objevuje velice energický přístup možná až násilí.“

První podzimní den 23. září proběhne první české uvedení hry slavného německého filmaře a dramatika Rainera Wernera Fassbindera HOŘKÉ SLZY PETRY VON KANTOVÉ v režii Davida Jařaba.

Módní návrhářka Petra von Kantová je zklamaná muži. Je zklamaná pasivní ženskou rolí, kterou byla nucena hrát a odmítá používat rafinované zbraně „slabšího“ pohlaví. Touhu po tom být dominantní a být určujícím prvkem vztahu se snaží naplnit v lásce k mladé ženě. Ve snaze formovat tuto bytost a naplňovat „mužskou“ roli ve vztahu však propadne nekontrolovanému citu. Neopětovaná láska ji opět uvrhne v zoufalství a rozvrátí její psychiku i soukromý život. Nutnost zaujímat racionální postoje vůči své rodině, dceři a matce ji ale donutí přese všechno zoufalství ze své niterné hořkosti „vystřízlivět“.

V hlavní roli módní návrhářky Petry se představí letošní nositelka ceny Thálie Vanda Hybnerová, role její matky se ujala taktéž letošní držitelka jedné z divadelních cen - Ceny Alfréda Radoka - Daniela Kolářová.

Nenechte si ujít příjemný divadelní zážitek a vstupte s radostí do nové divadelní sezóny.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz