Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Povedená variace na Tři sestry

Povedená variace na Tři sestry

Iva Volánková

V polovině září uvádí pražské divadlo Rokoko druhou premiéru trpké komedie Tři sestry, která je divadelní variací na Čechovovo známé drama.

Ema po letech přichází domů na oslavu narozenin nejmladší sestry Anděly. Anna přišla o dítě a snaží se udržet manželství, které se rozpadá. Luisa – „vychovatelka“ peče dorty a luští křížovky. Bratr Jakub mlčí. Hraje počítačové hry. Svět kolem něj se nemění. Otec mlčí. Nemluví, protože svět kolem něj se změnil příliš. Ožije až s vpádem hasičského sboru do zahrady. Hasiči mají cvičení a jejich přítomnost se stává ohněm, který rozpálí unavený a trochu cynický svět sester.

Letní zahrada, opékání buřtů, předvolební kampaň a zapnutá televize. Politika a média se tlačí dovnitř, rozvracejí vztahy, zneklidňují. Nastiňují model „jak žít“, při kterém nezbývá prostor pro život. Sestry hledají klid. Ema, Anděla a Anna chtějí žít normálně. Hra je variací na Čechovovy Tři sestry.

Hrají: Alena Štréblová, Tereza Chytilová, Jana Stryková, Václav Mareš, Dana Batulková, Jan Bidlas, Jiří Hána, Hynek Chmelař, Marek Matějka a Jan Plouhar

Režie: Rastislav Ballek

Délka představení cca 1.20 hodin

Pokladna otevřena v pondělí až pátek 11.00 – 19.00 hod., v sobotu 14.00 – 19.00 hod. a v neděli 1 hodinu před představením.

Tel.: 224 217 113

Rezervace a hromadné objednávky:

Tel.: 224 213 706, fax: 224 211 260, e-mail: rokoko@rokoko.cz

Divadlo Rokoko (Městská divadla pražská)

Václavské náměstí 38, 110 00 Praha 1

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz