Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Novinky kolem bydlení najdete na veletrhu

Novinky kolem bydlení najdete na veletrhu

Martina Průšová

Zajímají vás novinky ohledně bydlení? Chystáte se rekonstruovat byt nebo přímo stavět? Novou inspiraci a kontakty naleznete na pražském Výstavišti na blížícím se veletrhu PRAGOINTERIER.

8. až 11. září 2005 bude totiž Výstaviště patřit již po čtrnácté veletrhu PRAGOINTERIER LIVING FAIR. V osmi pavilónech se bude prezentovat 400 firem a mobilní hala nabízí výstavní plochu o rozměru 25.000 m2.

Září překvapí návštěvníky novinkou – pořadatelé připravili specializovanou výstavu PRAGOINTERIER BUILDING FAIR s podtitulem DŮM, BYT A REKONSTRUKCE. Výstava nabídne nejen produkty, ale i cenné rady v oboru úprav, rekonstrukcí a vestavěných částí interiérů a ukázky uplatnění moderních technologií.

Mezi silné sekce nomenklatury veletrhu Pragointerier se tradičně počítají Podlahoviny. Zde nebude scházet přehlídka plovoucích mozaikových, lamelových, laminátových a masivních podlah od společnosti Empir Parket. Široká škála parket patří do sortimentu společností HT Parket CZ či IBC Parkety. Společnost Linfo nabízí přírodní linoleum od firmy Forbo-Linoleum pod obchodním označením MARMOLEUM® a ARTOLEUM®.

Celý pavilón je věnován koupelnám. Budou zde zastoupeny mimo jiné např. firma Sanitec a Koupelny Cascada. Speciálním příspěvkem veletrhu Pragointerier k aktuálním otázkám je akce REVITALIZACE PANELOVÝCH DOMŮ . Zaměřuje se na rekonstrukci bytového fondu a zejména panelových domů. Celý Křižíkův pavilón bude patřit revitalizaci panelových domů a s ní souvisejícím službám jako jsou zateplování, izolace, technická zařízení. Patří sem i okna, dveře a půdní nástavby. Najdeme zde konzultační místa, prezentační centrum, ale i klasické expozice. V přilehlém konferenčním centru bude možno se zúčastnit odborných seminářů k diskutované problematice. Témat je více než dost – od právních záležitostí, přes financování oprav a rekonstrukce a modernizace bytů až po využití společných nebytových prostor.

Pragointerier sleduje trendy a současnou situaci na trhu. I proto patří již neodmyslitelně do kalendáře každého, kdo se zajímá o obor nábytkářství a zařizování interiérů. Pro pohodlnější dostupnost zajistil organizátor veletrhu návštěvníkům po dobu veletrhu kyvadlovou autobusovou dopravu ze stanice metra Nádraží Holešovice zdarma. Bližší informace najdete na www.pragointerier.cz/living

Pragointerier je známý tím, že vždy nabízí zajímavou možnost srovnání produkce českých výrobců s výrobky zahraničních firem. Přehlídce slovenského nábytku je věnováno pravé křídlo Průmyslového paláce. Spolupráce Incheby Praha se Zväzom spracovatelov dreva SR trvá již od loňského roku. Z firem, které přivítá Pragointerier letos, můžeme jmenovat například firmu Fines, ndh Market, Meuble či GKT. Na Pragointerier zavítají i zástupci dalších zemí. Z Indie přijede firma Kalpna Krafts se sortimentem rukodělného nábytku, textilu a dárkových předmětů. Italská společnost Veraflex se zaměřuje na skládací lůžka, umožňující mobilní zacházení. Ve střední hale se prezentuje nabídkou bytového textilu

V levém křídle se objeví již tradičně expozice společností Jech CZ, In Elis, Elben či Woodface. V sekci bytového textilu přitáhne pozornost návštěvníků veletrhu firma Svitap či Kanafas a například slovenská společnost Gold Eck. Expozice firmy Jelínek nebo Jacques&Partner umístěné ve střední hale budou náležet prezentaci lůžek.

Výstava SKLO A PORCELÁN.CZ představí návštěvníkům prestižní výrobce skla a porcelánu s místem výroby v České republice, například společnost Porcela Plus, Royal Dux Bohemia nebo Moravské sklárny. Na přípravě projektu spolupracuje pořadatel s internetovým portálem www.skloaporcelan.cz

Do střední haly Průmyslového paláce bude návštěvníky lákat atraktivní soutěž dekoratérů a studií bytového textilu Okno a styl. Soutěž probíhá za mediální podpory časopisu Praktik a PanelPlus. Soutěž Koupelna roku 2005 v Křižíkově pavilónu D je určena koupelnovým studiím. Budeme mít příležitost prostřednictvím barevné fotodokumentace navrhovaného vybavení a ukázkových vzorků shlédnout konkrétní realizaci koupelny. Partnerem akce je Cech obkladačů České republiky a časopis Living Koupelna. Pro návštěvníky Pragointerieru připravila Incheba Praha soutěž o zajímavé ceny pod názvem NEJHEZČÍ KOUPELNA.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz