Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Další krok ke štíhlému tělu

Další krok ke štíhlému tělu

4.1.2013 - redakce Babinet.cz

Letos zaručeně zhubnu! Dám dolů alespoň 10 kilo a v létě už budu vypadat jako Twiggy nebo alespoň Audrey Hepburn! Také jste si po odbití půlnoci, tedy začátkem Nového roku 2013 opakovala v hlavě tyto formulky? Stop! Nechceme nijak zpochybňovat vaše tužby, ale jste si jistí, že to vydržíte déle než do února? Co takhle zkusit to letos jinak a svoje předsevzetí skutečně dodržet? Jděte na to chytře a využijte rad těch, kteří mají s hubnutím své zkušenosti. Třeba paní Málkové, zakladatelky společnosti STOB. „Novoroční předsevzetí jsou prima věc,“ říká paní Málková. „Ale musíte si dávat reálná a rozumná předsevzetí. Třeba: Budu jíst zdravě, nebudu se přejídat, ani hladovět. Zbavím se nadváhy. Najdu si sport, který mě bude bavit. Taková předsevzetí, pokud opravdu chcete a něco pro to uděláte, fungují a přinesou výsledky.“

Chcete-li zhubnout zdravě a natrvalo, nespěchejte. Při razantní dietě sice rychle ztratíte pár kilo, ale hned jak začnete normálně jíst, zase je naberete. A s největší pravděpodobností i pár kilo navrch.

Za optimální se považuje, shodíte-li půl kilogramu do týdne. Jak na to? Abyste zhubla o půl kilogramu týdně, musíte snížit denní energetický příjem asi o 2000 kJ – odpusťte si třeba každý den dva chlebíčky, 80 g čokolády, jeden Big Mac, 100 g slaného pečiva, litr sladké limonády nebo džusu. Kilojouly můžete navíc ušetřit i jinak – věděla jste, že jedno kousnutí do klobásy obsahuje stejné množství energie jako pět rajčat? Že na folii můžete usmažit stejně dobré palačinky jako na tuku na pánvi, mají ale poloviční obsah energie? A že kontrola vaší hmotnosti začíná v obchodě – co si nekoupíte, to nesníte?

Když k tomu přidáte alespoň dvakrát týdně pohyb, kila půjdou zaručeně dolů. Vyberte si ale takový, který vás bude bavit a u kterého se budete cítit příjemně. Nemá smysl mořit se na cvičení s ladně se pohybujícími éterickými dívkami v přiléhavých trikotech a s vypětím všech sil se snažit o pohyby, které vzhledem k věku, kilům a netrénovanosti nemůžete zvládat. Věnujte se pohybu, ze kterého budete mít radost – pravidelně a trvale.

Hubnout se dá – a také musí – zdravě, bez trápení, bez pocitu hladu a násilného odříkání. Jen tak u toho vydržíte! Šanci na trvalý úspěch má pouze to, co je nám příjemné.

To je krédo knížky Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo, která již ve dvou vydáních vyšla v nakladatelství Smart Press. Kniha Ivy Málkové je ideálním pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit nadváhy – nebude vás kárat ani zakazovat to, co máte rádi. Jen ukáže, jaké chyby děláte, a poradí, jak na to. V knize najdete neuvěřitelné množství tipů, které vám pomohou na cestě ke ztrátě kilogramům. A pokud budete chtít poradit, jak vařit, abyste přijali právě tolik kalorií, ale i živin, kolik potřebujete, a navíc si pochutnali, otevřete knihu Hubneme s rozumem v praxi – najdete v ní i vysvětlení, jak vám v hubnutí může pomoci glykemický index potravin nebo které jídlo si vybrat v restauraci.

Pro ty, kteří chtějí zdravě žít a také hubnout je tu novinka paní Málkové Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí, komplexní průvodce zdravým životním stylem, který začíná již při objíždění regálů s nákupním košem v obchodě. Suroviny k přípravě jídel díky knize a k ní přiloženému měřítku již nebudete muset pracně vážit! Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek odhadnete přiměřené množství potravin i hotového pokrmu. Po přečtení knihy si kvalifikovaně sestavíte jídelníček, který bude vyhovovat právě vám!

Vyzkoušejte to s námi, knihy si můžete prolistovat na www.smartpress.cz

Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo – Iva Málková

Hubneme s rozumem v praxi – Glykemická kuchařka – Iva Málková, Jaroslava Štochlová

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí – Iva Málková, Jana Dostálová

Vydalo nakladatelství Smart Press


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip