Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Na dovolenou do Jižních Čech? Kosky!

Na dovolenou do Jižních Čech? Kosky!

info@kosky.cz

Objevili jsme nádherný kout turisticky nevybydlené a doslova až kýčovitě romantické přírody. Objevili jsme rekreační areál Na Koskách v Jižních Čechách. Nemohu uvěřit, že v oblasti, která je prošpikovaná cyklistickými trasami, kde se to milovníky kol jenom hemží, kam míří čím dál tím víc lidí z měst, kde je čím dál tím víc kempů praskajících ve švech, kde vyrůstají luxusní penziony jak houby po dešti, kam hodně jezdí turisti, protože je tu co k vidění, tak právě zde se vám může přihodit překvápko jak z produkce Davida Cooperfielda. Fakt.

Poslouchejte: Jedeme si takhle v klídku na kolech po trase Třeboň – Majdalena – přes Kosky do Chlumu u Třeboně. V Koskách uhneme z hlavní silnice vlevo do lesa, že si ještě projedeme chráněnou oblast s rybníky Kanclířem a Hospodářem. Po lesní cestě dojedeme k bráně areálu, který jsme tady doopravdy nečekali. Sruby a chatičky na celkem velkém prostoru. Upravený trávník. Antukové hřiště uprostřed. Malá hospůdka s dobrým pivkem. Pohodička jak z dávných let. Docela nám to vzalo dech. Zjišťujeme, jak to tady chodí. Správce je bodrej chlapík a upozorňuje nás, že je to tady úplně obyč. Majitelé to nazývají jednoduchým pohodlím. Prostě dřevěné chatky pro čtyři nebo dva sruby pro větší skupiny. Největší luxus jsou nové sociálky a kompletně vybavená kuchyňka, kde si můžete uvařit jídlo. Cena za ubytování je opravdu lidová a vaší peněžence bude určitě líbit :-)

Totiž: tohle je přesně to, co chceme! Nehledáme bazény, vířivky a plné penze! Máme chuť někde jednoduše přespat, ráno vykouknout do voňavé přírody, zajet si pro pár křupavých housek naproti do vesnice, posnídat na sluníčku před chatou, v tichu a v klídku bez povyku přelidněných kempů. A pak vzít kolo, mapu a jet třeba na výlet. Nebo se koupat. Nebo jen tak do lesa na borůvky. A večer vidět hvězdy na úplně tmavé obloze, zaposlouchat se do skutečného ticha a nadechnout se vůně lesa. Anebo se přidat na pokec k partičce u táboráku, tam se pokaždé někdo najde.

A kdo sem jezdí, zajímalo nás. Lidi na kola, protože jsou tu skvělé stezky po rovinkách. Každý den můžeš vyrazit jinam, tvrdí správce. A pak také rybáři, protože jsou tu vyhlášené revíry. A rodiny s dětmi, protože je tu bezpečno a mrňousové tu mají hotový ráj. A pes? Není problém. Jede s námi. Takže my už máme dovolenou vyřešenou. Doporučujeme všem. Třeba si to oťukněte na víkend, až se oteplí a uvidíte sami. Areál se otevírá v půlce května.

Více informací najdete na internetových stránkách www.kosky.cz, nebo na info-lince 605-203- 980.

Dana Doleželová, Praha 6

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz