Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Muž u porodu

Muž u porodu

Jiří Kouba

Petra Šlapáková se ptá:

Chtěli byste být při narození svého dítětě? Nebo jste byli u porodu? Jak vnímáte úlohu muže při porodu? Moc mě zajímá pohled muže na tuto velmi důležitou událost v životě nejen miminka, ale i celé nové rodiny. Děkuju.

Tak tohle je přímo mířený úder a to mě neznáte... Vím, že budu přítomen narození svého děťátka, musím u toho být, nikdo mi v tom nezabrání (maximálně matka ditěte). Problém je v tom, že mě to děsí. Proč? Důvodů je asi několik. Pravděpodobně největším problémem bude má absolutní bezmocnost. Parnerka bude trpět dost hroznou bolestí a já s tím nebudu moct nic udělat. Asi namítnete, že největší pomocí bude právě přítomnost vašeho milovaného, ale stejně... Víte, jaký asi musí být problém neztlouct porodníka? Vždyť vám ubližuje... U porodu být chci a budu, ale úplně jasno, proč to dělám, nemám. V celé zvířecí říši včetně člověka předchozích věků se něco takové naprosto nevyskytuje, samečkové jsou hodně výrazně vyháněni. Takže, jestli je to tak dobře, nevím. Nejspíš to záleží pouze na vás, ženách. Řekněte si, jestli nás u porodu chcete. Drtivá většina z nás u porodu bude velmi ráda.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

zuzka11
22.1.2017 22:07

Znáte http://www.goodbaby.cz vyhledávač slev a slevových kupónů pro děti Každý den ušetříme rodičům tisíce korun díky slevám, slevovým kupónům a kódům, které hledáme na českých e-shopech pro děti, maminky i tatínky.

Další z magazínu

Náš tip