Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Zeptejte se mužů

Zeptejte se mužů

Juraj Kizák

Soňa se ptá:

Pane Kizák, řekněte mi, prosím, proč na každé Vaší fotografii vypadáte jako ten sympatický tibeťan, pan Dalajláma? No teda vlastně trošku pohublý. Proč ho ti číňani nemají rádi, když se nám ženám tak "páči"?

:-))) Možná to bude tím, milá Soňo, že číňané mají jiný vkus než Vy... A v té Číně se možná nelíbí hlavně zejména mužům - politikům. Možná, že jej čínské ženy rovněž zbožňují jako Vy dívajíc se potají na jeho obrázek... :-) Ale vážne. O tom, že je Dalajláma hodný člověk, se asi moc pochybovat nedá. Mně se taky v tomto ohledu "líbí", a to ne jen podle jeho fotek, či obrázků z televize, ale i podle toho, co jsem od něj četl. Vyžaruje z něj charisma, lidské teplo. Svojí lidskost má vepsanou ve tváří i v písmenkách. Já bych to nazval LÁSKA, s velkým "L". Myslím, že ženy to cítí víc, než mi muži - dobro, lásku... Jste vnímavější. A k Vaší otázce, proč já "vypadám" jako Dalajláma? (Mimochodem, ta fotka je z našeho pracovního mítingu). Pokud vím, nemáme společné předky :-) Je to sice krásný kompliment, cením si jej, ale na základě jedné fotky bych si já netroufl hodnotit celého člověka. Možná to dělají ty brýle, co mně s ním spojují...? ;-) Co když Vám řeknu, že je na světě žena, která si o mně myslí, že jsem typ člověka, který se pravidelně - a s radostí - účastní "vraždění neviňátek" všeho druhu - a to bez mihnutí oka? Tedy že jsem člověk bez citu - a navíc s duševním životem pětiletého dítěte? To moc na styl, úroveň Dalajlámy nevypadá, že? Stále bych se Vám "líbil"? Vy mi nevěříte? Měla by jste... Ta žena je z masa a krve, jako Vy nebo já. Prostě, radši nevěřte fotkám, co když ten "lump" skutečně jsem? S hodnocením člověka to není dle mého názoru tak jednoduché. Dala jste již za někoho někdy ruku do ohně? Nebo dala nějakému člověku všechno, co ve Vás bylo? Když ano, a on, či ona, Vás pak sklamali, pak asi můžete říci s jistotou, že člověka znáte. Poznal jsem něco podobného na vlastní kůži, myslím, že vím o čem mluvím. Přes to všechno jsem dokázal tomu člověku po čase odpustit. Po hodně dlouhém čase... Že bych se měl kvůli tomu ale "podobat" na Dalajlámu? To ne. On tak žije každý den, kažodu chvíly, alespoň předpokládám, vůči všem lidem. My, "obyčejní" lidé, to uděláme jednou, dvakrát za život... Jinak náš život povětšině proživoříme... Radši obdivujte dál přímo Dalajlámu, milá Soňo. Tam máte jistotu. Fotka je jenom fotka. Důležité jsou činy člověka, co za sebou zanechává. Když odpovídají jeho slovům, a ty jeho myšlenkám - to již můžete někdy těžko vědět, co se komu honí hlavou - a navíc může po tom všem, co dělá, klidně spát, protože jej netíží svědomí - to asi pak bude hodný člověk. Á la "Dalajláma". Bez ohledu na to, jak vypadá fyzicky. Kolik jste jich našla, potkala do dnešního dne Vašeho života? Přeji Vám hezký den, Soňo. P.S: Ta slovenština Vám celkem dobře jde... ;-)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz