Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte sladký balíček od Hamé

Vyhrajte sladký balíček od Hamé

13.3.2018 - redakce Babinet.cz

Máte soutěživého ducha, rádi pečete a mlsáte? V tom případě jste na správném místě. Zkuste uspět v soutěži s Hamé a vyhrajte dárkový balíček plný dobrot. Ty pak můžete využít třeba na velikonoční tabuli. Zkuste třeba osvědčené linecké těsto. To nepatří jen na vánoční stůl, vykouzlíte z něj třeba lahodné velikonoční kraslice.

Vyzkoušejte velikonoční kraslice z lineckého těsta

Suroviny:

300 g hladké mouky

100 g moučkového cukru

2 žloutky

100 g Linecké směsi Hamé

200 g máslo

1 ks vanilkového cukru

lžička kůry z citronu

Postup:

Před začátkem pečení vyndejte máslo a žloutky z lednice, aby měly pokojovou teplotu. V míse nejprve smíchejte mouku s moučkovým a vanilkovým cukrem a potom zapracujte změklé máslo, žloutek a citronovou kůru na tužší těsto. Uhlaďte ho, zabalte do fólie na potraviny a dejte aspoň na 30 minut vychladit do lednice. Z vychlazeného těsta vyválejte plát. Pokud těsto vložíte mezi dva kusy igelitové fólie, bude se s ním lépe pracovat, protože se nebude přichytávat k válu ani válečku. Pomocí vykrajovátka vykrajujte z těsta vajíčka. Rovnou si odpočítejte, aby polovina byla hladká, na spodní část. Horní díl ozdobte jako kraslice vykrájením drobných tvarů a vzorů. Vložte do trouby předehřáté na 170 °C na zhruba 10–12 minut, až zrůžoví okraje. Potom je nechte vychladnout. Až zastudena slepujte ovocnou lineckou směsí.

Hraje se o tři balíčky!

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Ing. Radomíra Pavlech - Palkovice, Jarmila Pincová - Příbram, Žaneta Tejklová - Lipovec

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz