Babinet.cz  /  Recepty  /  Předkrmy  /  Toust s nivou a červenou řepou způsobuje chuťovou závislost! Vyzkoušejte

Toust s nivou a červenou řepou způsobuje chuťovou závislost! Vyzkoušejte

24.1.2023 - AndreaP.

Jsou situace, kdy potřebujete nějakou dobrou a rychlou svačinku či něco jen tak k zakousnutí. A k tomu výborným způsobem slouží tousty. A pokud k nim přidáte netradičně červenou řepu, vznikne chuťová závislost!  Elegantní toustová variace s pečenou červenou řepou a plísňovým sýrem totiž vynáší řepu v české kuchyni z temných hlubin zapovězení do vyšších sfér sofistikovaných chutí. Nezbývá, než dodat oblíbené: kdo nevyzkoušel, neuvěří.

(ilustrační fotografie: Pixabay)

Co musíme ale udělat jako první krok? Ano, je třeba si nejprve červenou řepu připravit, to je totiž nejdelší část přípravy, a připravit si jí můžete klidně dopředu. Jak? Tak na to nám nejlépe odpoví pan Cuketka:

Celé řepy dobře omyjete pod tekoucí vodou, zabalte je důkladně do alobalu (tak aby to hezky těsnilo) a na plechu nebo zapékací misce pečte na plný knedlík (plný knedlík = 220 stupňů) cca 2 hodiny. Dvě hodiny?! To je strašně mooocccc, říkáte si.., ale ono se to opravdu vyplatí! Až budou řepy upečené (propíchejte je vidličkou, slupka by měla být jako u pečené brambory v ohni), vyndejte je, oloupejte nožíkem a pokrájejte na tenčí plátky. A to je vše!

Pak už nebrání nic tomu připravit si slibovaný:

Toust s nivou a červenou řepou /2 porce/

  • 4 plátky bílého toustového chleba
  • 1 středně velká pečená červená řepa
  • 4 plátečky nivy
  • nahrubo mletý černý pepř
  • pár kapek balsamikového octa

Toustový chléb nejdříve orestujte v tousteru (a nebo z obou stran na pánvi). Plátek toustového chleba poklaďte plátky červené řepy a plátky nivy, přiklopte druhým toustem a dejte do trouby zapéct zhruba při 180 stupních Celsia, dokud se sýr lehce nerozpustí. Vyjměte z trouby, lehce odklopte vrchní toust, obsah opepřete a zakápněte balsamikovým octem. Ihned podávejte! 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz